Targi K 2010 wystartowały

Do najważniejszych technologicznych nowości związanych ze światem polimerów, które już niebawem zawitają do Niemiec, zaliczyć można już teraz choćby wzmacniane tworzywa sztuczne, superlekkie pianki skuteczniej izolującymi ciepło i hałas, dodatki z nanocząsteczkami dla poprawy płynności i właściwości mechanicznych tworzyw, tworzywa z podwyższoną termiczną odpornością na odkształcenia do zastosowań w elektrotechnice i oświetleniu, tworzywa z podwyższoną przejrzystością oraz wyższym współczynnikiem załamania i poprawionymi właściwościami optycznymi, nowe typy standardowych i technicznych tworzyw sztucznych na bazie surowców odnawialnych, nowe biodegradowalne tworzywa sztuczne oraz kompozyty drewna i tworzyw sztucznych (WPC) w nowych zastosowaniach.

Z kolei w halach, gdzie dominować będą maszyny, wiodącymi trendami mają być takie zagadnienia jak lepsze wykorzystanie instalacji dzięki krótszym czasom produkcji oraz większej elastyczności i krótszym czasom przezbrajania. Skrócone cykle, niższe koszty jednostkowe i wyższa wydajność dzięki szybszym ruchom maszyn, zoptymalizowanym narzędziom, efektywniejszemu chłodzeniu i jeszcze lepszą synchronizację transportu. Duży nacisk ma być tez położony na różnego rodzaju zmodyfikowane koncepcje maszyn tańszych w budowie i efektywniejszych energetycznie.

Targi K w Düsseldorfie


Na polu maszynowych nowości i technologicznego skoku znaczną rolę odgrywają też koncepcje efektywniejszego temperowania oprzyrządowania pozwalające na ekonomiczniejsze procesy, podniesienie jakości produktów i zmniejszenie energochłonności oraz zintegrowana kontrola jakości produktów, wykluczanie braków bezpośrednio w czasie procesu i dokumentowanie danych procesowych i jakościowych.

Nie zabraknie wystawców, którzy zademonstrują intensywniejsze stosowanie wysoko efektywnych energetycznie napędów w maszynach przetwórczych w celu zmniejszenia energochłonności i kosztów energii, a także kombinowanie różnorodnych specjalnych technologii wtryskowych, jak np. technologia iniekcji fluidalnej lub technika wieloskładnikowa, technologie dekoracji i spieniania w jednym cyklu w celu integracji różnorodnych funkcji w jednym elemencie.

W 19 halach wystawowych, w których toczyć się będą Targi K 2010 spotkać będzie można stoiska kilkunastu polskich firm. Będą to: CTS - Compound Technology Services (CTS TCT Polska), Eder Wojciech Eder, Eko-Systemy, Elkrem, EuroCeras, Exfolmo, FCPK Bytów, Jurmet, Lonzapet, Targi Kielce, Gamart, Salag, Synthos, ZAK, Zakład Mechaniczny, Azoty Tarnów, Organika Sarzyna. Wiele firm działających na polskim rynku będzie ponadto obecna na stoiskach swoich międzynarodowych partnerów, tak więc polskich akcentów na K 2010 nie powinno brakować.

Obiekty wystawowe otwarte będą od 27 października do 3 listopada w godzinach 10 – 18.30. Jednodniowy bilet wstępu to koszt 55 euro - dla uczniów i studentów jest to 15 euro. Cena biletu trzydniowego wynosi 120 euro.

Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy Messe Düsseldorf GmbH, prowadzą przedsprzedaż biletów i katalogów na targi K 2010. Co ważne, bilety kupione za naszym pośrednictwem będą tańsze niż ich zwykła cena. Zamawiając bilet u nas za jednodniowy zapłaci się 49 euro (a nie 55 euro), za trzydniowy 108 euro (a nie 120 euro).