Targi Kielce budują nowe hale

Targi Kielce budują nowe hale
Organizator największych w Polsce targów dla przemysłu tworzyw sztucznych, czyli Targi Kielce, wzmacniają swoją infrastrukturę. Podpisały właśnie umowę na budowę nowych obiektów, które już w przyszłym roku będą gościć wystawców.

Targi Kielce znalazły się w czołówce beneficjentów, którzy już rozpoczynają realizację projektów w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dzięki środkom z Unii Europejskiej umocnią swoją pozycję międzynarodowego ośrodka wystawienniczo-kongresowego. Umowa z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym jest pierwszą spośród sześciu innych projektów przygotowanych w ramach tego samego programu. Także wartość tego projektu jest najwyższa i opiewa na kwotę 166,91 mln zł. Wład własny Targów Kielce to 829 tys zł.

Pieniądze pójdą na budowę nowej hali wystawienniczej o powierzchni 6 tys. mkw. i wysokości 12 m. Obiekt będzie w kształcie futurystycznej bryły i będzie się opierał na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Jej projekt pokazuje poniższe zdjęcie.

Wpisz tytuł dla obrazu

- Niebawem przystępujemy również do budowy parkingu wielopoziomowego na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowego na 1000 miejsc oraz do budowy bramy wejściowej z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców i zwiedzających - wylicza prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

Warto wspomnieć, że na uczestników rozpoczynających się we wtorek 26 maja targów Plastpol, czeka nowy pawilon wystawienniczy, który jeszcze w ubiegłym roku nie był dla nich dostępny.

Targi Kielce są jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków wystawienniczych w Polsce z 22 proc. udziałem w krajowym rynku targowym. Organizują rocznie blisko 60 wystaw, a wśród nich największe w Polsce, jedyne tego typu w Europie targi budownictwa drogowego Autostrada-Polska oraz największe w Europie wschodniej targi przetwórstwa tworzyw sztucznych Plastpol.

Czytaj więcej: Targi 809 Inwestycje 718

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska