Targi Kielce wygrały

Targi Kielce wygrały
Spośród 140 projektów inwestycyjnych, które korzystają z unijnej dotacji, najpopularniejszy okazał się ten zgłoszony przez Targi Kielce. Cała rzecz dotyczy konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Warta 170 milionów rozbudowa kieleckiego ośrodka wystawienniczego, w którym co roku odbywają się targi Plastpol, zyskała poparcie niemal 50 tysięcy internautów.

Ogłoszony 27 września konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod nazwą „Przymierz się” na najpopularniejszy projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Polski Wschodniej właśnie się zakończył.

Wśród najlepiej ocenionych przez internautów projektów znalazło się wiele interesujący zadań. Dla przykładu jest to m.in. modernizacja i rozbudowa infrastruktury edukacyjno – badawczej Politechniki Świętokrzyskiej oraz tzw. projekt BIO, dotyczący wydziałów uniwersytetu w Olsztynie oraz Zakładu Doświadczalnego w Bałcynach koło Ostródy, których specyfika badań dotyczy szeroko rozumianych nauk przyrodniczych.

Targi Kielce

Zwycięzcą okazały się jednak Targi Kielce. Nagrodą będzie ogólnopolska kampania promocyjna w tygodnikach opinii finansowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. - Sama nagroda jest oczywiście dla nas cenna, ale zanim konkurs się zakończył już byliśmy zwycięzcami – uważa prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Udział w tej rywalizacji był dla nas wyzwaniem marketingowym, któremu sprostaliśmy. Wypromowaliśmy naszą inwestycję zanim jeszcze reklamy ukażą się za sprawą ministerstwa we tygodnikach Wprost, Polityka i Newsweek.

Rozpoczęta już realizacja inwestycji w Targach Kielce, której koszt wynosi 170 milionów złotych to budowa hali wystawienniczej o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, parking wielopoziomowy na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowe na 1000 miejsc, a także przebudowa bramy wejściowej z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców oraz zwiedzających.

Wkład własny Targów Kielce to 9,8 mln zł. Targi Kielce są drugim co do wielkości ośrodkiem wystawienniczym w kraju, według danych Polskiej Izby Przemysłu Targowego również najdynamiczniej rozwijającym się. Rocznie organizują blisko 60 wystaw, wśród których są targi Plastpol, największa w naszej części Europy impreza dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Nagrody 209 Inwestycje 716

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska