Targi Kompozyt-Expo po raz czwarty w Krakowie

Targi Kompozyt-Expo po raz czwarty w Krakowie
Ogromne, ultralekkie, superwytrzymałe i niezwykle pojemne - tak można opisać kompozytowe serce, które powstanie podczas tegorocznej edycji targów Kompozyt-Expo, a które następnie będzie służyć jako wyjątkowa skarbonka podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2014 w Krakowie. Targi Kompozyt-Expo - najważniejsze wydarzenie w branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej - odbywają się w tym roku w dn. 21-22 listopada w Krakowie i są wyjątkowe z kilku powodów.

Międzynarodowa ranga targów

Wydarzenie, organizowane po raz czwarty przez Targi w Krakowie, w niezwykle szybkim tempie wypracowało własną markę, zdobywając sympatię przedstawicieli branży w Polsce, ale także uznanie na zagranicznych rynkach. Co istotne, prezentacja nowości ze świata kompozytów odbywa się w znakomitym miejscu spotkań, kontaktów i wymiany informacji. Bezsprzecznie działa tu magia Krakowa, jednego z najlepszych miejsc docelowych turystyki biznesowej.

Dzięki tym atutom na tegorocznych targach prezentuje się ponad 170 firm, a oprócz polskich wystawców swój dorobek przedstawia ponad 90 zagranicznych przedstawicieli m.in. z Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także z Chin czy Brazylii.

Kompozyt-Expo 2013Targi Kompozyt-Expo kreują trendy

Targi Kompozyt-Expo to doskonała platforma wymiany informacji. Poza szansą na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych każdy uczestnik targów może wziąć udział w starannie zaplanowanej części merytorycznej programu towarzyszącego oraz przekonać się, że nie ma cienia przesady w określeniu kompozytów mianem materiałów przyszłości.

- Staramy się, aby każdego roku podczas wystawy prezentować rzeczy niezwykłe - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Nasze targi kreują trendy i mają znaczący wpływ na rozwój branży materiałów kompozytowych w Polsce. Podczas zbliżającej się edycji powstanie nie tylko ogromne serce-skarbonka, ale po raz pierwszy w naszym kraju zostanie zaprezentowany samochód przyszłości - InEco Concept, najnowszy wynalazek inżynierów Leichtbau-Zentrum Sachsen GmbH oraz ThyssenKrupp AG, a także jednoosobowy mikrosamochód Colibri firmy Innovative Mobility Automotive - ekonomiczne, wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla obszarów miejskich, który miał swoją premierę w marcu 2013 podczas Motor Show w Genewie.

Kompozyt-Expo 2013


Znakomitym uzupełnieniem tegorocznych Targów będzie budowa przez firmę Cree Yacht kadłuba napędzanej energią słoneczną regatowej jednostki, przeznaczonej na mistrzostwa świata Dong Energy 2014 w Holandii. Kadłub zostanie wykonany z włókna węglowego i przekładek w technologii infuzji.

Kompozyt-Expo 2013

 

Czytaj więcej: Kompozyty 165 Targi 805