Targi Kompozyt-Expo po raz czwarty w Krakowie

Kompozyt Life Art Gallery

Podczas 4. targów Kompozyt-Expo odbędzie się również ekspozycja rzeczy wykonanych z kompozytów. Kompozyt Life Art Gallery zaprezentuje przedmioty użyteczności publicznej, które powstały z materiałów, których nasi wystawcy byli producentami, dystrybutorami lub pośredniczyli w ich wytworzeniu. Ta nowa inicjatywa pozwoli w prosty i zrozumiały sposób pokazać szerokiemu gronu odbiorców, jak dużą rolę w życiu codziennym odgrywa branża kompozytów.

Minifabryka i dwumetrowe kompozytowe serce

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy będzie specjalna strefa pokazowa, w której - dzięki zaangażowaniu sześciu firm: Allcomp Polska Sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., Mastermodel, Phoenix Equipment Polska, Samar i Kauposil - zaprezentowany zostanie kompletny proces powstawania form kompozytowych od projektowania po gotowy produkt.

Zwiedzający będą mogli obserwować proces zdobienia ogromnego kompozytowego serca, w który zaangażowany jest znany artysta graficiarz, absolwent krakowskiej ASP - Jerzy "Imp2k" Rojkowski. Powstaną także mniejsze serca. Część z nich została podpisana w trakcie minionych 17. Targów Książki w Krakowie przez znane osobistości: Krzysztofa Hołowczyca, Ryszarda Kalisza, Jolantę Kwaśniewską, Olgę Lipińską, Janusza Majewskiego, Marcina Mellera, Magdalenę Różczkę, Tymona Tymańskiego oraz Martynę Wojciechowską. Wszystkie zostaną przekazane na licytację 22. finału WOŚP.

Kompozyt-Expo 2013Wiedza ekspertów

Targom towarzyszyć będzie bogaty program seminaryjny, w trakcie którego odbędą się wykłady z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy. Zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z wykorzystaniem aktywnej termografii w badaniach nieniszczących kompozytów, nowoczesnymi technologiami opartymi na zastosowaniu żywic dla form zamkniętych i ich aplikacja w procesie pultruzji, zastosowaniem technologii TPT (thin ply technology) w wytwarzaniu kompozytów, jak również lekkimi i ognioodpornymi kompozytami. W trakcie Targów odbędą się również się również spotkania i cykl wykładów zorganizowanych przez niezwykle prężnie działający Central European Composite Cluster.

Kompozyt-Expo 2013Czytaj więcej: Kompozyty 164 Targi 792