Targi PCI Days 2022 - podsumowanie wydarzenia

Targi PCI Days 2022 - podsumowanie…

Ciekawe rozmowy, nowe kontakty oraz moc inspiracji. W dniach 22 i 23 czerwca 2022 po raz kolejny stało się to, co na co dzień jest nie do osiągnięcia. W jednym miejscu - Warszawskim Centrum EXPO XXI - spotkali się liderzy przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Targi PCI Days to wyjątkowy czas wzajemnego przenikania się obu branż. 

W ciągu dwóch intensywnych dni rzesze zainteresowanych odwiedziły ponad 110 stoisk, które stanowiły swoisty przegląd innowacyjności, różnorodności oraz inspiracji. Producenci i dostawcy wprost prześcigali się w swoich ofertach.

Uczta dla zmysłów

Uczestnicy mogli nie tylko posłuchać, ale również zobaczyć "na żywo" jak działa sprzęt laboratoryjny czy przyrządy pomiarowe, a nawet wykonać własną analizę. Dotykanie i testowanie surowców kosmetycznych stało się źródłem wielu nowych doznań, jakich nie doświadczymy przeglądając katalogi. Zobaczyliśmy jak "od kuchni" wygląda etykietowanie i dobór opakowań. Sprostanie aktualnym wymogom dotyczącym warunków produkcji leków, suplementów czy kosmetyków stanowi nie lada wyzwanie dla firm. Niewątpliwym zatem wsparciem okazali się wystawcy oferujący rozwiązania dla pomieszczeń czystych (cleanroom), środki ochrony osobistej oraz materiały BHP. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska prezentujące maszyny i roboty, które przenoszą produkcję na poziom, o którym jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć. Inwestorzy nieposiadający własnego zaplecza mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą produkcji kontraktowej oraz usług badawczo-rozwojowych. Nie zabrakło również licznych propozycji wsparcia biznesu w postaci rozwiązań IT, logistyki czy konsultingu.


pci-2022-00501-761-1024x683

Jeszcze więcej wiedzy, czyli wykłady w strefach inspiracji

Podczas gdy główna hala wrzała od rozmów, eksperci dzielili się wiedzą i doświadczeniem na wypełnionych salach wykładowych. Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, a może Kosmetyczna Strefa Inspiracji? Wybór nie był łatwy. Ponad 40 tematów, a wśród nich zagadnienia związane z produkcją leków oraz kosmetyków, nowe trendy i rozwiązania sprzedażowe dla producentów. Przegląd nowości surowcowych, czyli konferencja "Be Inspired", okazał się prawdziwą skarbnicą wiedzy i innowacyjności. Nie zabrakło nawet porad prawnych dla przedsiębiorców.

Praktyka przede wszystkim

Jako, że Targi PCI Days to nie tylko teoria, ale również doświadczanie, nie mogło zabraknąć warsztatów tematycznych oraz konferencji. W dedykowanych do tego celu salach uczestnicy zgłębiali kwestie związane z mikrobiologią czy też produkcją w systemie GMP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z modelami efektywnej produkcji, jak również z komunikacją w biznesie.

Strefy relaksu i cateringu

Tym razem uczestnicy znowu, już bez obostrzeń, mogli zrelaksować się w specjalnych, komfortowych przestrzeniach. To tam, przy filiżance aromatycznej kawy, odbyła się niejedna rozmowa biznesowa. Uczestnicy mieli możliwość zregenerowania sił podczas lunchu oraz zrelaksowania się w strefach mediów, gdzie czekał na nich bogaty wybór prasy.

Kolejne Targi PCI Days odbędą się ponownie w EXPO XXI w Warszawie, w dniach 21 i 22 czerwca 2023 r.