Targi Plastpol 2011 większe o 20 proc.

Targi Plastpol 2011 większe o 20 proc.
O 20 proc. większy będzie tegoroczny Plastpol od poprzedniej edycji. Targi startują już we wtorek i potrwają do piątku, a już pierwszego dnia targów nastąpi rozstrzygnięcie konkursu Lepsza Strona Tworzyw.

Jak zwykle Plastpol obfitował będzie w tony nowoczesnego sprzętu służącego do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, wytłaczarki, linie do recyklingu, urządzenia peryferyjne i szereg innych maszyn, bez których trudno sobie wyobrazić największe w naszej części Europy targi tworzywowe i samo przetwórstwo tworzyw sztucznych. Pokaz wymienionych maszyn odbywać się będzie na stoiskach m.in. takich wystawców jak A.Marciniak, Arburg, Autodesk, Battenfeld, BMB, Demag, Desma, Dopak, Elbi, Engel, Erema, MT Recykling, Muehsam, Nissei, Plastigo, Plastline, Reifenhauser, Stork, Wadim Plast, Wema.

Nie zabraknie w tym roku także firm sprzedających tworzywa. W trakcie poprzedniej edycji wielu narzekało na słabą ich reprezentację. W tym roku jednak na Plastpolu pojawią się wszyscy liderzy rynku dystrybucyjnego w naszym kraju. Można będzie zatem zajrzeć na stoiska takich spółek jak A.Schulman, Albis, Ampacet, Ashland, Azoty, Basf, Bassel Orlen, Biesterfeld, Borealis, Brenntag, Gabriel Chemie, Resinex, Sabic, TVK.

Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty przywiozą do Kielc również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Na ich stoiskach obejrzeć można całe linie technologiczne i dokładny proces przetwórczy produktów.

Plastpol, Kielce


Organizatorzy zwracają uwagę, że po raz pierwszy zakres branżowy targów został poszerzony o gumę. Ma to wzbogacić imprezę i uczynić z niej w perspektywie kilku lat również forum, na którym możliwy będzie kontakt tego bardzo blisko związanego z tworzywami przemysłu.

Plastpol to oczywiście targi międzynarodowe. W wystawie uczestniczą więc firmy nie tylko z Polski, ale też Niemiec, Włoch, Szwecji, Austrii, Francji, Korei, Szwajcarii, Chin, Tajwanu, Czech, Holandii, Turcji, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Japonii, Belgii, USA, Tajlandii, Słowacji, Danii, Wielkiej Brytanii, Indii, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Egiptu, Słowenii, Łotwy. Łącznie w Kielcach zjawi się 650 wystawców. Do ich dyspozycji jest już zupełnie nowa hala, która nigdy wcześniej jeszcze nie gościła wystawców Plastpolu. Tym samym Targi Kielce umacniają swoja pozycję, jednego z najbardziej renomowanych organizatorów tego typu wydarzeń w Europie Środkowej.

Jednym z elementów jubileuszowych targów, tegoroczna edycja jest bowiem piętnastą, będzie wystawa zdjęć „z branży”, m.in. z wcześniejszych odsłon Plastpolu. Przygotował ją Jacek Romanowski, czyli osoba wydająca magazyn Reporter Chemiczny. Na fotografiach będzie można zobaczyć m.in. to jak zmieniały się te targi od początku swego istnienia.

Zapraszamy także na stoisko wortalu Plastech.pl do hali G numer 45.

Czytaj więcej: Targi 802

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska