Targi RubPlast Expo w Sosnowcu

Targi RubPlast Expo w Sosnowcu
W tym tygodniu, od środy do piątku (16 – 18 listopada) w Sosnowcu odbywa się kolejna edycja targów RubPlast Expo. To ostatnia w tym roku wystawa dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy w naszym kraju. Również nasz wortal uczestniczy w tym wydarzeniu.

To już czwarta edycja RubPlastu, więc późnojesienne targi powoli na dobre zadomowiły się w polskim kalendarzu imprez wystawienniczych. I o ile premierowe edycje kusiły wystawców i zwiedzających głównie zaletami śląskiej aglomeracji jako silnego skupiska przemysłowego oraz walorami komunikacyjnymi – niewielka odległość od lotniska, o tyle już w tym roku organizatorzy mogą powiedzieć, że także lista targowych uczestników prezentuje się nie byle jak.

W nowoczesnej hali Expo Silesia swoje stoiska będą mieć m.in. Azoty Tarnów, czyli nie tylko tworzywowy, ale w ogóle chemiczny lider polskiego rynku. Firma jak wiadomo produkuje tworzywa konstrukcyjne - poliamidy, polioksymetylen, tworzywa modyfikowane, kaprolaktam oraz nawozy mineralne. Azoty Tarnów są jedynym w kraju producentem tworzyw poliacetalowych (POM) oraz liczącym się w regionie producentem poliamidu 6 o nazwie Tarnamid. Tarnowska Grupa ok. 60 proc. swojej produkcji kieruje na eksport, głównie do państw europejskich. Obecność takiego potentata, to na pewno większy prestiż dla RubPlastu, tym bardziej, że w tym roku Azoty Tarnów zostały oficjalnym partnerem wystawy.


Wśród bardzo dobrze znanych firm, które w tym roku postanowiły odwiedzić sosnowieckie targi znajdują się jeszcze choćby takie marki jak m.in. DuPont, Plastigo, Drewnex Recycling, Wartacz, Clariant (Colex).

Tym samym więc w trakcie RubPlast można będzie zobaczyć m. in. maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, recyklingu odpadów z tych surowców, narzędzia i technologie, materiały wzmacniające, podkładowe, a także sprzęt informatyczny, testujący i pomiarowy.

Oczywiście, zgodnie z niepisaną tradycją, targi to nie tylko stoiska wystawców, ale też liczne wydarzenia towarzyszące. W tym roku organizatorzy RubPlastu zadbali m.in. o specjalną strefę Matchmaking, pod którą kryje się możliwość uczestnictwa w indywidualnych spotkaniach biznesowych. Z tej okazji w Sosnowcu pojawi się spora ilość firm z branży motoryzacyjnej, AGD, RTV, elektronicznej i automatyzacji oraz wielu jeszcze innych ściśle powiązanych z działaniem w obrębie produkcji i stosowania tworzyw sztucznych i gumy. Stąd też organizatorzy zachęcają do udziału w panelach dyskusyjnych i rozmowach z ich udziałem w ramach platformy biznesowej Kondensatory Przedsiębiorczości.

Organizatorzy awizują też, że nie zabraknie także ekspozycji ściśle związanej z opakowaniami, które są przecież najważniejszym odbiorcą tworzyw sztucznych. W ramach RubPlastu funkcjonował będzie Salon Opakowań, w ramach którego zaprezentują się firmy oraz instytucje związane z szeroko pojętą branżą opakowań z tworzyw sztucznych. Salon Opakowań będzie obejmował takie zagadnienia jak materiały opakowaniowe, surowce i półprodukty, opakowania z tworzyw, pomocnicze środki opakowaniowe, maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do wyrobu opakowań oraz ich etykietowania i znakowania.

Stałym elementem targów RubPlast ma być za to Strefa Wiedzy, w ramach której będzie można pozyskać najistotniejsze informacje w zakresie wymogów rozporządzenia REACH, dotyczącego rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów. Ponieważ temat wciąż wydaje się być dla wielu firm istotny, więc być może Strefa Wiedzy okaże się im merytorycznie pomocna.

W trakcie targów stoisko oznaczone numerem 23 należeć będzie do naszego serwisu Plastech.pl. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Targi 809