Targi Upakovka/Upak Italia 2008 w Moskwie

Rosnący popyt w branży opakowaniowej tworzy dobry klimat dla zbliżających się targów opakowaniowych UPAKOVKA/UPAK ITALIA, które już w styczniu przyszłego roku odbędą się w Moskwie. Weźmie w nich udział blisko 300 wystawców. Większość spoza Rosji.

UPAKOVKA / UPAK ITALIA odbędą się w Moskwie już po raz 16. Ich organizacją zajmuje się spółka Messe Düsseldorf wraz ze swoją spółką córką Messe Düsseldorf Moskwa we współpracy z włoską firmą Centrexpo.

Zdaniem organizatorów zbliżająca się UPAKOVKA/UPAK ITALIA powinna zakończyć się sukcesem. - Wszyscy eksperci wychodzą z założenia, że intensywny rozwój rosyjskiego rynku opakowań utrzymywać się będzie przez kilka lat. Stały rozwój gospodarczy tego kraju i konsumpcyjne nastawienie jego mieszkańców sprawia, że popyt na wysokowartościowe produkty i odpowiednie opakowania również nieprzerwanie wzrasta. Dotyczy to w szczególności produktów spożywczych i napojów, ciastek i pieczywa, kosmetyków i nie spożywczych dóbr konsumpcyjnych. To wszystko sprawia, że rodzimi producenci opakowań reagują na rosnące wymagania rynku głębokimi modernizacjami i rozbudową - Eva Rugenstein z departamentu prasowego Messe Dusseldorf.

Taka sytuacja skutkuje tym, że tworzą się dobre warunki zewnętrzne dla targów UPAKOVKA / UPAK ITALIA 2008. Czy tak się jednak stanie, będzie się można przekonać w Moskwie od 29 stycznia do 1 lutego.

Na wiodących rosyjskich targach technologii pakowania swoją aktualną ofertę maszyn pakujących oraz urządzeń do ich produkcji, a także maszyn do produkcji słodyczy oraz materiałów opakowaniowych, pomocniczych i logistyki zaprezentuje 300 wystawców z różnych krajów.

Powierzchnia wystawowa na Moskiewskich Terenach Targowych SAO Expocentr / Krasnaja Presja wyniesie ok. 7, 5 tys. mkw. Około dwie trzecie tego miejsca zajmą firmy spoza Rosji. W tej grupie tradycyjnie mocno reprezentowane będą przedsiębiorstwa niemieckie i włoskie. Zapowiedziano ponadto oficjalne reprezentacje z Chin, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Tajwanu i Czech. Nie zabraknie tez firm, działających na rynku polskim, m.in. spółki Lonzapet.

Warto wiedzieć, że zbliżające się UPAKOVKA / UPAK ITALIA organizowane będą równolegle z INTERPLASTICA – Międzynarodową Wystawą Tworzyw Sztucznych i Kauczuku. Połączony w ten sposób zestaw imprez oferuje wystawcom i gościom prezentację możliwości tych dwóch rosnących branż na rynku rosyjskim.

Czytaj więcej: Targi 802