Trwa monitoring rynku wzorniczego

Trwa monitoring rynku wzorniczego
Od stycznia 2013 eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego monitorują polski rynek w poszukiwaniu dobrze zaprojektowanych produktów i usług.

Jest to ogromny projekt (12 reasercherów i 3 ekspertów znajdzie i podda ocenie ponad 1000 produktów i usług), dzięki któremu dowiemy się jaki jest poziom wzornictwa. Ponadto, wyłonione i pozytywnie ocenione przez badaczy produkty i usługi otrzymają nominacje do tegorocznej, 20 jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór 2013.

Produkty i usługi są wyszukiwane i oceniane w następujących sferach:
  • dom
  • praca
  • sfera publiczna
  • usługi od 2010 roku
  • grafika użytkowa i opakowania
  • nowe technologie
  • nowe materiały produkcyjne
DOM to stałe i ruchome wyposażenie domu i ogrodu (np. meble, sprzęt AGD, oświetlenie); przedmioty użytku osobistego; artykuły sportowe służące rekreacji lub zabawie; środki transportu. Nabywcą i użytkownikiem tych produktów są osoby prywatne, dzieci, rodziny.

PRACA to stałe i ruchome wyposażenie środowiska pracy - biur, sal konferencyjnych/audytoryjnych, recepcji, pomieszczeń socjalnych; rozwiązania systemowe; akcesoria biurowe, odzież specjalna; środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia. Nabywcami i użytkownikami tych produktów są właściciele firm, pracownicy indywidualni, grupy pracownicze.

SFERA PUBLICZNA to produkty z dziedzin takich jak: zdrowie, edukacja, sport, komunikacja i transport publiczny, a także stałe i ruchome wyposażenie przestrzeni publicznych, zabawki edukacyjne i rehabilitacyjne, sprzęt specjalistyczny i akcesoria, odzież specjalna, środki transportu specjalistycznego. Nabywcami i użytkownikami tych produktów są instytucje publiczne, klienci masowi, społeczności, grupy osób.

USŁUGI to usługi konsumpcyjne z branży usług finansowych, marketingowych, informatycznych, ogólnospołecznych, informacyjnych, kulturalnych i non profit. Nabywcami i użytkownikami są osoby prywatne i firmy.

NOWE TECHNOLOGIE to produkty i urządzenia cyfrowe, zaawansowane technologicznie z branż RTV, Audio-Video, Foto, komputery i akcesoria, oprogramowania, aplikacje, telefony i tablety. Nabywcami i użytkownikami są osoby prywatne.

GRAFIKA UŻYTKOWA I OPAKOWANIA to grafika i drukarstwo służące celom użytkowym. Związane jest z rynkiem wydawniczym i reklamą: grafika książek, gazet, magazynów, znaczków pocztowych, banknotów, plakatów, typografie, ilustracje, identyfikacja wizualna i typograficzna przestrzeni publicznych (lotnisk, biur, szkół, urzędów, instytucji); logotypy i branding; grafika stron internetowych, blogów, aplikacji. Opakowania jednostkowe będące opakowaniem pojedynczych produktów, stosowane w obrocie detalicznym. Nabywcami i użytkownikami są osoby prywatne, dzieci, rodziny; firmy; pracownicy, grupy pracownicze, klienci masowi, społeczności, grupy osób.

NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE to materiały, tworzywa sztuczne i naturalne, surowce, materiały przemysłu chemicznego i biochemicznego, hutniczego, przemysłowego, tekstylnego, ceramicznego w postaci pierwotnej lub przetworzonej, z którego wytwarza się różne produkty.

Monitoring potrwa do 1 marca 2013.

Produkty i usługi mogą być również zgłaszane bezpośrednio przez producentów, dystrybutorów, usługodawców, projektantów. Zgłaszane do monitoringu produktu i usługi muszą być dostępne na rynku polskim i zostały wprowadzone nie dalej niż 3 lata temu, a materiały nie dłużej niż 5 lat.

Czytaj więcej: Badania 135Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże