Tworzywa poruszą świat podczas targów K

Dodatkową atrakcją podczas K 2013 w ramach wystawy specjalnej (hala 6, stoisko C 40) będą wykłady prowadzone przez znamienite osobistości. Jako pierwszy - w dniu otwarcia targów 16 października - wystąpi Joschka Fischer. W 1985 r. Fischer został ministrem środowiska w landzie heskim; notabene, pierwszym ministrem wywodzącym się z Partii Zielonych. W swoim wystąpieniu Joschka Fischer będzie mówił o zrównoważonym rozwoju. To zagadnienie jest szczególnie ważne dla przemysłu tworzyw - producentów, przetwórców i wytwórców maszyn i stanowi jedno z głównych założeń inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia VDMA pod nazwą Blue Competence. Celem tej inicjatywy jest wspieranie rozwoju technologii i procesów, które pomogą zmaksymalizować wydajność produkcji przy minimalnym zużyciu energii, zmniejszonym zapotrzebowaniu na surowce i maksymalnym zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

Kolejnym zaproszonym gościem - będzie można go wysłuchać 17 października - jest Bertrand Piccard. Ten szwajcarski psychiatra, naukowiec i podróżnik jako pierwszy obleciał cały świat balonem, podczas jednej wyprawy. Najnowszym wydarzeniem, wzbudzającym ogromne emocje, był jego lot samolotem Solar Impulse, całkowicie zasilanym energią słoneczną. Swoim przelotem nad terytorium USA z San Francisco do Nowego Yorku bez wykorzystania paliwa Piccard otworzył nowy rozdział w historii lotnictwa.

W kolejnym dniu targów, będzie możliwość poznania Yoshiyuki Sankai, znakomitego specjalisty cybernetyki z Tokio, który od dwudziestu lat pracuje nad stworzeniem specjalnego gorsetu umożliwiającego poruszanie się osobom z porażeniem kończyn dolnych. Gorset, wyposażony w zaawansowane urządzenia, reaguje na impulsy nerwowe pacjenta i pomaga mu w poruszaniu się.

Spotkania te zakończy 21 października John Elkington, założyciel grup eksperckich SustainAbility i Volans, który wprowadził oryginalne i innowacyjne podejście w obszarach odpowiedzialności społecznej biznesu i zrównoważonego rozwoju.