Udany rok Grupy Messe Düsseldorf

W 2006 r. Messe Düsseldorf GmbH zrealizowało ponad 80 imprez zagranicznych i ponad 100 akcji promocyjnych. Z pewnością można powiedzieć, że targi krajowe w 2006 r. były bardziej udane niż te, które odbyły się w latach ubiegłych.

Podobnie jak miało to miejsce w przeszłości, tak i teraz, uczestnictwo firm zagranicznych w imprezach w Düsseldorfie, było wysokie.

Udział wystawców z zagranicy to 53 proc. całości, z kolei odwiedzających 25 proc. Oznacza to, że nasza działalność międzynarodowa bezpośrednio wpływa na udział obcokrajowców w wydarzeniach odbywających się w Düsseldorfie.

Jak już wspomniałem w słabszych latach pod względem imprez targowych priorytetem naszych działań jest rozbudowa i modernizacja terenów targowych w Düsseldorfie. Tak dzieje się obecnie.

Już we wrześniu tego roku zostanie oddana do użytku nowa hala 8b z powierzchnią wystawienniczą 12 850 mkw. Ze względu na swoje położenie będzie przeznaczona – razem z halą 8a – na imprezy gościnne. Te dodatkowe przestrzenie już dziś wynajmowane są na targi K, interpack, drupa i MEDICA.

Z kolei w 2006 r. można było zgodnie z planem wykonać remont hali 14. Przebudowa dalszych hal jest przewidziana do końca 2014 r.

Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że od 30 maja mamy pełne ręce roboty.

Organizujemy bowiem takie wydarzenia jak: GIFA, METEC, THERMPROCESS, NEWCAST. Potem czekają nas kolejne wyzwania.

W planie jest m.in. organizacja 35 imprez własnych - w tym K, MEDICA, interpack. Przeprowadzimy też 23 imprezy gościnne. Przyjmiemy 47 tys. wystawców, w tym 55 proc. z zagranicy. Odwiedzi nas 2,7 mln gości, w tym jedną trzecią będą stanowić obcokrajowcy. Udostępnimy 2 mln mkw. netto powierzchni.

Panie i Panowie sezon targowy 2007/2008 startuje.W serwisie Plastech.pl tańsze bilety na targi K
Od 24 września do 1 października w Düsseldorfie odbęda się targi K. Dzienny bilet wstępu na nie kosztuje 55 euro, uczniowie i studenci zapłacą 15 euro. Bilet trzydniowy to wydatek 120 euro.

Czytaj więcej: Targi 809