Untha Genius - narzędzie optymalizacji wydajności pracy rozdrabniaczy

Untha Genius - narzędzie optymalizacji…

Producent rozdrabniaczy przemysłowych, firma Untha shredding technology wprowadziła na rynek narzędzie do monitorowania stanu maszyn, które pomaga zoptymalizować wydajność instalacji za pomocą zdalnego urządzenia operatora.

Opisywana technologia chmury nosi nazwę Untha Genius i wykorzystano w niej kilka intuicyjnych i zintegrowanych w maszynie czujników do analizy wydajności pracy rozdrabniacza w czasie rzeczywistym. Celem jest maksymalizacja dyspozycyjności maszyn przy jednoczesnej minimalizacji kosztów konserwacji i przestojów.

Dzięki nowemu rozwiązaniu, niezależnie od lokalizacji operatora, za pomocą smartfona, tabletu lub komputera PC, można obecnie analizować do 100 wartości i danych technologicznych, np. temperatury silnika, prędkości i momentu obrotowego, stopnia wykorzystania maszyny, mocy przenośnika, zużycia energii i kosztów. Wystarczy rzut oka na tablicę rozdzielczą, aby w ciągu kilku sekund poznać główne wskaźniki pracy, ale użytkownik może również dokonać bardziej gruntownej analizy, aby lepiej poznać dane liczbowe i trendy wydajności dzięki bezpiecznemu przechowywaniu danych nawet przez cztery miesiące.

Powiadomienia są wysyłane na wybrane numery telefonów, aby ostrzec zainteresowane osoby o potencjalnej awarii maszyny lub o ryzyku przekroczenia zdefiniowanych wcześniej wartości eksploatacyjnych. Celem tej funkcji "alarmowej" jest zminimalizowanie czasu potrzebnego na reakcję na wszelkie nieoczekiwane warunki pracy i utrzymanie instalacji klienta w stanie ciągłej sprawności technicznej.

Badania, rozwój i rygorystyczne testy wdrożonej technologii zajęły 12 miesięcy.

- Technologia Genius jest niczym "mózg" rozdrabniacza. Zapewnia ona najwyższą przejrzystość danych, które mają krytyczne znaczenie dla procesu, tak aby zapewnić maksymalny czas sprawności eksploatacyjnej instalacji i zminimalizować koszty eksploatacyjne - powiedział Peter Streinik, szef sprzedaży Untha na świecie, a zarazem prezes Untha Polska Sp. z o.o., komentując wprowadzenie na rynek technologii Genius - pierwszej tego typu aplikacji oferowanej przez producenta maszyn do rozdrabniania.

Mam nadzieję, że aktywna prezentacja tych danych pokaże również, jak bardzo jesteśmy dumni z wydajności produkowanych przez nas maszyn. Zawsze mówimy o tym, że naszym priorytetem jest zapewnienie rentowności działalności naszych klientów - o bezpieczeństwie nie wspominając - a Genius jest kolejnym dowodem na dostarczaną przez nas wartość.

Dane są dostarczane do Untha Genius z zamocowanego na rozdrabniaczu urządzenia Untha Edge. Oferowane rozwiązanie techniczne jest odporne na działanie temperatury i wibracji oraz przekazuje dane z maszyny klienta za pomocą wielu zintegrowanych zapór ogniowych oraz bezpiecznego i certyfikowanego zgodnie z ISO27001 połączenia end-to-end. Operator pobiera następnie swoje dane, uzyskując dostęp do zaszyfrowanego, chronionego hasłem portalu. Istnieje również możliwość ustawienia poziomów dostępu aby, w razie konieczności, ograniczyć dostęp do danych.

- Zaawansowane możliwości analizy danych, w dużych i małych organizacjach, nigdy nie były tak ważne jak obecnie - dodał Streinik. - Właściciele firmy mogą uzyskać wgląd w koszty eksploatacyjne i ogólne statystyki dotyczące dostępności instalacji, kierownik serwisu będzie najbardziej zainteresowany zaplanowaniem czynności konserwacyjnych, a kierownik produkcji potrzebuje aktualnych danych w celu szybkiego rozwiązywania problemów, tak aby możliwa była optymalizacja pracy maszyny.

- Zapewniamy naszym klientom dane i informacje, których potrzebują, aby zoptymalizować swoją działalność, zapewnić bezpieczeństwo pracowników i zmaksymalizować marże.

Firma Untha została założona w 1970 roku i w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

untha-genius
brak
 

Producent niezawodnych rozdrabniaczy do tworzyw sztucznych, metali, papieru, ZSEE, odpadów komunalnych oraz do niszczenia dokumentów i danych

Polska

Reportaże

Forum