Urządzenie produkowane przez Rosti Poland poprawia oddychanie

Urządzenie produkowane przez…
Fiński start-up Hapella, założony z pasji do wspierania osób z problemami oddechowymi, zaprojektował innowacyjne urządzenie, które może ułatwić oddychanie każdemu, a zwłaszcza osobom z przewlekłymi chorobami płuc, jak np. astma. Firma Rosti Poland została wybrana do wyprodukowania tego urządzenia.

Opatentowane międzynarodowo urządzenie WellO2 w innowacyjny sposób wspiera nasze płuca poprzez otwieranie dróg oddechowych. Urządzenie bazuje na patencie, który łączy wdychanie ciepłej pary i wydychanie w przeciwciśnienie, które ćwiczy mięśnie płucne. WellO2 jest rekomendowane osobom z chronicznymi i dręczącymi problemami oddechowymi, ale także osobom, które chrapią, osobom starszym, aktywnym sportowo czy pracującym głosem, jak nauczyciele czy aktorzy.

W ramach nawiązanej współpracy, firma Rosti Poland - główny dostawca i monter urządzenia - w październiku ub.r. wyprodukowała pierwsze urządzenie WellO2. Projekt WellO2 formalnie wystartował w lutym 2016 roku, a Rosti, zarówno w fazie wdrażania projektu, jak również przed jego alokacją, wspierało klienta swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez:
  • optymalizację konstrukcji detali plastikowych w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów funkcjonalno-wizualnych
  • nadzorowanie projektowania i wykonania 18 narzędzi wtryskowych
  • nadzorowanie projektowania i wykonania 4 narzędzi dla komponentów BOP
  • optymalizację konstrukcji wyrobu w celu osiągnięcia jego maksymalnej funkcjonalności i bezawaryjności
  • wyszukiwanie i wskazywanie najlepszych / najbardziej niezawodnych dostawców dla komponentów BOP oraz tworzyw / barwników
  • zaprojektowanie i wykonanie linii montażowej wyrobów WellO2 w celu optymalnej realizacji procesu montażowego
  • zaprojektowanie i wykonanie (w firmach zewnętrznych) testerów funkcjonalnych wyposażonych w automatyczną rejestrację wyników
  • stworzenie i zarządzanie łańcuchem dostaw dla ponad 60 komponentów składowych.


WellO2

- Projekt WellO2 był dla Rosti znaczącym wyzwaniem, ze względu na szeroki zakres oraz ambitny terminarz wdrożenia - mówi Rafał Borysiewicz, lider projektu w firmie Rosti. - Otwarta współpraca z klientem, dwustronna komunikacja i profesjonalizm obu stron pozwoliły na finalne zindustrializowanie designu urządzenia. Podczas wdrażania projektu wystąpiło kilka większych czy mniejszych przeszkód, jednak dzięki zaangażowaniu, wiedzy i profesjonalizmowi zespołu Rosti udało się je skutecznie wyeliminować bez wpływu na termin implementacji. Od tygodnia 1642 (październik) produkujemy w Rosti innowacyjne urządzenie, którego funkcją jest poprawa wydolności oddechowej, zarówno u osób z problemami zdrowotnymi (np. astma, POCHP) jak i u osób zdrowych, aktywnie uprawiających sport. Zarówno klient, jak i zespół projektowy wierzą, że produkt będzie hitem rynkowym, który poprawi jakość życia wielu osób.

Urządzenie póki co dostępne jest tylko na rynku skandynawskim, jednak w tym roku zakres sprzedaży ma zostać stopniowo powiększony na Europę. Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć na stronie internetowej producenta. Więcej informacji o projekcie i współpracy ze strony firmy Rosti udziela p. Jacek Lubowicki, e-mail: jlu@rosti.com.

WellO2



brak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02