Użytkownicy SolidWorks spotkają się na PGE Narodowym - DPS Forum 2018

Użytkownicy SolidWorks spotkają… 17. października na stadionie PGE Narodowy odbędzie się XVII edycja DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce eventów poświęconych oprogramowaniu i rozwiązaniom informatycznym dla przemysłu oraz biznesu i największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS.

DPS FORUM 2018 to jedno z najgorętszych tej jesieni wydarzeń dla miłośników nowych technologii. Tradycyjnym elementem spotkania będzie premiera nowej wersji SOLIDWORKS 2019 i prezentacja najciekawszych funkcji, dodatków oraz możliwości tego oprogramowania.

Technologie dla przemysłu

SOLIDWORKS jest dziś jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania pod kątem produkcji, a wiodący temat tegorocznej konferencji to Technologie dla przemysłu. DPS FORUM z pewnością zainteresuje przedstawicieli polskiego przemysłu, którzy są zainteresowani zwiększeniem produktywności, chęcią poznania najnowszych rozwiązań informatycznych oraz potrzebą wyróżnienia się na tle konkurencji. W strefie wystawców spotkać będzie można zarówno startupy, jak i firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, oferujące innowacyjne produkty i usługi.

Rozwiązania dla biznesu

DPS FORUM będzie też miejscem na zapoznanie się z kompleksowymi rozwiązaniami do zarządzania produkcją oraz całym przedsiębiorstwem. Eksperci z DPS Software oraz Sage zaprezentują komplementarne rozwiązanie, składające się z modułów finansowo-księgowych, kadrowych, magazynowych, handlowych i produkcyjnych, które są w pełni połączone z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Takie podejście gwarantuje pełną integrację danych i kompleksowy przepływ informacji w firmie. Dodając do tego panele meldunkowe na produkcji, otrzymujemy kompleksowe narzędzie wpisujące się w idee koncepcji Przemysłu 4.0.

dps forum 2018

Przemysłowy Internet Rzeczy

Żyjemy w czasach nowej rewolucji przemysłowej. Otaczający nas świat coraz bardziej wypełniają urządzenia, które nie tylko są podłączone do sieci, dziś to te urządzenia tworzą sieć. IoT (Internet of Things ) rozwija się błyskawicznie i wkracza w świat przemysłu realizując kolejną rewolucję Industry 4.0. Cyfrowe rozmawianie z parkiem maszynowym pozwala w czytelny sposób uzyskiwać dane wspomagające zarzadzanie procesem produkcji oraz przekazać je do informatycznych systemów to zarządzanie wspomagających. SMART IN jako technologiczny software house przedstawi rozwiązania oparte o IoT, które stanowią doskonałe uzupełnienie narzędzi ERP i CAD.

Polski design

Polacy coraz bardziej doceniają ładny design i chcą w niego inwestować. Dlatego też podczas tegorocznej Konferencji Nowoczesnych Technologii będzie można dowiedzieć się m.in. jak zaprojektować produkt, który spełni wymogi użyteczności i funkcjonalności, ale też będzie odznaczał się walorami estetycznymi. Wśród prelegentów m.in. Mindsailors, jedno z czołowych biur projektowych oraz Sunreef Yachts, producent luksusowych katamaranów.

Świat edukacji i biznesu

Uczestnicy i goście DPS FORUM to przedstawiciele świata biznesu – przedsiębiorcy od lat prowadzący firmy, jak i założyciele startup’ów, pracownicy, kadra akademicka, studenci i absolwenci uczelni technicznych oraz artystycznych. Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia cennej wiedzy i nawiązania kontaktów. Dla przedsiębiorców to okazja do poznania młodych i zdolnych inżynierów, być może przyszłych pracowników. Z kolei studenci mogą zobaczyć, jak firmy wykorzystują najnowsze technologie i jak wygląda praca w tej branży. DPS Software organizuje też największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów – Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS. Zwycięzców 17 edycji poznamy na tegorocznej konferencji. Edukacja to także studenckie koła naukowe. Członkowie zespołów odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach, a swoje pojazdy projektują właśnie w SOLIDWORKS. Ich prac nie zabraknie na wydarzeniu, gdzie zobaczymy m.in. łaziki marsjańskie, samoloty bezzałogowe i bolidy wyścigowe.

Gość specjalny

Tradycyjnie, jedna z prezentacji należeć będzie do gościa specjalnego. W tym roku będzie to Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną. Polski kosmonauta wygłosi prelekcję „Znaczenie eksploracji kosmosu dla rozwoju techniki i technologii powszechnego użytku”.

Poza dużą dawką wiedzy, tradycyjnie odbędą się warsztaty z modelowania 3D oraz konkurs MODELMANIA. Poznamy także laureatów Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS.

Honorowy patronat nad DPS FORUM objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Partnerami wydarzenia są: SOLIDWORKS, HP Polska, 3DConnexion, SolidCAM, SWOOD, Alphacam oraz Sage Polska.

Rejestracja i program na www.dpsforum.pl

Czytaj więcej: