Valeo nawiązuje partnerstwo z Dassault Systèmes

Valeo nawiązuje partnerstwo…

Valeo, światowy lider w dziedzinie technologii mobilności, oraz Dassault Systèmes ogłosiły partnerstwo. Wykorzystując rozwiązania Dassault Systèmes, takie jak "Global Modular Platform" oraz "Smart, Safe & Connected", oparte na platformie 3DExperience, Valeo chce przyspieszyć cyfrową transformację działań w obszarze R&D.

Valeo wdroży platformę 3DExperience od Dassault Systèmes dla ponad 15 000 użytkowników w całej Grupie. Pozwoli to lepiej zarządzać rosnącą złożonością produktów, a także wzmocni wiodącą ofertę Valeo w obszarze oprogramowania i rozwiązań sprzętowych wykorzystywanych do elektryfikacji, zaawansowanych systemów wspomagania jazdy i oświetlenia.

Dzięki platformie 3DExperience, Valeo będzie mógł wykorzystywać już istniejące w firmie zasoby i dane w różnych swoich działaniach. Przełoży się to na zwiększenie innowacyjności i umożliwi podejmowanie świadomych decyzji opartych na inteligentnych danych.

- Cieszymy się z faktu że jesteśmy kluczowym partnerem klientów w zakresie innowacji. Ponad 20 000 naszych inżynierów opracowuje innowacyjne rozwiązania łączące sprzęt, oprogramowanie i sztuczną inteligencję na rzecz bezpiecznej i bardziej zrównoważonej mobilności. Partnerstwo z Dassault Systèmes wyposaży nasze zespoły w wydajne  rozwiązania umożliwiające cyfrową ciągłość. Wszystko po to, by wspierać nasze wiodące na świecie działania w obszarze R&D - mówi Christophe Périllat, CEO w Valeo.

- Branża motoryzacyjna jest wysoce konkurencyjna. Firmy z tego sektora nieustannie starają się sprostać wymogom dotyczącym zrównoważonego rozwoju, budując jednocześnie doświadczenia, które konsumenci pokochają. Wzmacniamy nasze wieloletnie partnerstwo z Valeo, żeby pielęgnować ducha innowacji i wspierać jego transformację w firmę technologiczną dla przemysłu motoryzacyjnego - mówi Pascal Daloz, CEO w Dassault Systèmes. - Tworzenie nowych doświadczeń i zastosowań dla mobilności wymaga użycia sprawdzonych funkcji w obszarze stylizacji, elektryfikacji i rozwoju pojazdów bazujących na oprogramowaniu. Nasza platforma 3DExperience zapewnia te możliwości wykorzystując moc generatywnej sztucznej inteligencji do łączenia modeli naukowych z danymi empirycznymi w całym cyklu życia pojazdu.