Velox z ofertą nowych polimerów

Velox z ofertą nowych polimerów…
Firma Velox będzie sprzedawać w Polsce polimery fińskiego producenta IonPhaseE.

Velox został dystrybutorem Finów w wybranych europejskich krajach, wśród których znalazła się także Polska. Produkt stanowiący przedmiot dystrybucyjnej umowy, to rozpraszający ładunki elektrostatyczne polimer. Jest on oparty na opatentowanej technologii łączącej jonomer z polielektrolitem, mogącym przewodzić jony.

Tworzywowe przedmioty wykonane z polimeru IonPhasE natychmiast nabywają właściwości pozwalające na rozproszenie elektrostatyczności, które nie zmieniają się wraz z upływem czasu i posiadają doskonałą funkcjonalność przy niskiej wilgotności otoczenia. Ze względu na nieprzenikającą strukturę sieci polimerycznej, funkcjonalność ta utrzymuje się nawet po umyciu i wytarciu wykonanych z omawianego polimeru wyrobów.

Materiały z łatwością nadają się do recyklingu, ponownego użycia. Są też, zdaniem zarówno producenta jak i polskiego dystrybutora, przyjazne dla środowiska oraz usprawniają pod względem kosztowym prowadzoną produkcję. Mogą być przetwarzane na standardowych maszynach przetwórczych i są dostępne w formach granulowanych jako masterbacze albo gotowe do użycia compoundy.

Głównym obszarem wykorzystania pochodzących z Finlandii polimerów jest branża elektroniczna, sektor chemikaliów, a także branża medyczna, spożywcza oraz samochodowa.

Czytaj więcej: Polimery 102

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15