W Kielcach trwają targi Plastpol

W Kielcach trwają targi Plastpol
Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol. Impreza odbędzie się w Kielcach w dniach 27-30 maja. Plastpol to największa wystawa tworzyw sztucznych i to nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej. W tym roku w halach wystawienniczych Targów Kielce pokazane zostaną najnowocześniejsze technologie przetwórcze, maszyny i urządzenia, opakowania, przykłady wzornictwa, tworzywa sztuczne. W targach uczestniczy również nasz serwis Plastech.pl. Można nas znaleźć w hali E na stoisku nr 25.

Tegoroczne targi Plastpol odwiedzi ponad 800 wystawców z ponad 30 krajów takich jak: Niemcy, Włochy, Anglia, Szwecja, Szwajcaria, Francja, Austria, Chiny, Belgia, Słowacja, Tajwan, Tajlandia, Japonia, Luksemburg, Hiszpania, Czechy, Węgry, Brazylia, Słowenia, Ukraina, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Holandia, Hongkong, USA, Korea, Finlandia, Izrael, Litwa, Indie oraz oczywiście z Polska.

Targi Plastpol od kilku już lat są liderem rankingu Polskiej Korporacji Targowej w klasyfikacji imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. W trakcie kieleckiej ekspozycji swoje oferty prezentują liderzy światowego rynku oraz produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych. W tym roku nie zabraknie m.in. takich uznanych, renomowanych, globalnych firm jak Bayer, Charmilles, Egyplast, Lumel, Mann+Hummel oraz Siemens.

targi Plastpol w Kielcach

- Wraz z rozwojem branży zakres wystawy jest systematycznie poszerzany o coraz to nowsze technologie i urządzenia stosowane w rozwijających się dziedzinach przetwórstwa tworzyw sztucznych - mówi Justyna Gawęcka z Targów Kielce. - Na Plastpolu prezentowane jest niemal wszystko, począwszy od wczesnych etapów produkcji tworzyw, na ich utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Cztery targowe dni w halach Targów Kielce, to także okazja, aby zobaczyć całe procesy technologiczne. W ubiegłym roku doszło do podpisania kilkudziesięciu intratnych kontraktów. Podczas czterech dni wystawy sprzedano niemal cały sprzęt przywieziony na kieleckie targi - dodaje Justyna Gawęcka.

Jak zawsze podczas Plastpolu nie zabraknie ciekawostek. W tym roku jedną z nich będzie m.in. prezentacja światowe potentata w produkcji dodatku do produkcji miękkich i półsztywnych tworzyw sztucznych ulegających samodegradacji. Oferowany przez firmę Ecoplast dodatek powoduje szybki i nieszkodliwy dla środowiska rozkład niezależnie od czynnika, jaki go zainicjował. Produkty zawierające dodatek "d2w" mogą być spalane, kompostowane, składowane jak i przed całkowitym rozpadem poddane recyklingowi.

Jak co roku targom będzie towarzyszyć bogaty program branżowych spotkań. Odbędzie się m.in. konferencja na temat dotacji unijnych dla firm w latach 2008-2013.

Zaplanowano też takie wydarzenia towarzyszące jak: konferencja "Hiszpańskie sektory: chemiczny, tworzyw sztucznych oraz obróbki powierzchni - charakterystyka oraz możliwości eksportu i importu; Egyptian Plastik Trade Exchange; Rotational Moulding Polska; Międzynarodowa Konferencja Postęp w przetwórstwie tworzyw polimerowych.

Warto wiedzieć, że kieleckie targi Plastpol posiadają certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastukraina - wschodni odpowiednik Plastpolu.

Czytaj więcej: Targi 809

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska