W branży tworzyw nie zawsze cena jest najważniejsza

Czy firma będzie podążać tropem największych i będzie chciała się stać globalnym dystrybutorem tworzyw?

Naturalnym celem firmy Velox jest umacnianie swojej pozycji na terenie Europy. Możemy pochwalić się kontaktem handlowym z 45 tys. firm i aktywną sprzedażą naszych produktów do 6 tys. firm. Na przełomie ostatnich 14 lat liczba pracowników potroiła się i z małej, 40-osobowej grupki handlowców, techników i logistyków urosła do średniej wielkości firmy, liczącej w tej chwili 180 osób.

Jakie są najmocniejsze strony oferty firmy Velox? Czy chcą Państwo ją rozszerzać, czy raczej będą specjalizować się w wybranych segmentach? Czy planujecie poszerzenie oferty w słabiej reprezentowanych grupach, np. uniepalniaczy?

Jak już wspominałam wcześniej, nie jesteśmy firmą handlową oferującą masowe tworzywa sztuczne i dodatki, powielającą oferty dziesiątek innych dużych i mniejszych firm. Wyróżniamy się od innych specjalistyczną ofertą, a co za tym idzie – w kooperacji z naszymi dostawcami aktywnie szukamy nowych rozwiązań przy użyciu naszych tworzyw, modyfikatorów, kompatybilizatorów i wypełniaczy.

Nasza oferta rozszerzana jest permanentnie i działania firmy Velox idą w wielu kierunkach. Zważywszy na fakt, że oferujemy dużą liczbę surowców do zastosowania w produktach medycznych, jest to z pewnością jeden z bardziej istotnych trendów, któremu poświęcamy sporo uwagi.

Słusznie zauważył Pan, że w naszym programie handlowym uniepalniacze proponowane są w ograniczonej mierze. Nie oferujemy uniepalniaczy halogenowych i koncentrujemy się jedynie na kontaktach z dostawcami proponującymi produkty innowacyjne i nie szkodzące środowisku i zdrowiu człowieka. Bezhalogenowe uniepalnienie tworzyw wymaga wysokiej zawartości uniepalniacza, co ma znaczny wpływ na spadek własności mechanicznych surowca. Nad rozwiązaniem tego problemu pracują specjaliści na całym świecie.

Posiadamy w tym momencie w swojej ofercie ciekawe uniepalniacze, które przy bardzo niskim dozowaniu (2 proc.) są w stanie uniepalnić polipropylen do klasy V-2. Oferujemy także bezhalogenowy uniepalniacz, bazujący na polifosfonianie do PBT, PET, TPU. Innym produktem jest Dicumene, umożliwiający redukcję dozy uniepalniacza, trójtlenku antymonu, w polistyrenie i polipropylenie.

Jesteśmy także w kontakcie z kilkoma firmami aktywnymi w tej dziedzinie, przy czym opracowywane rozwiązania znajdują się w fazie badań i aprobat.


Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7