W maju targi Plastpol w Kielcach

W maju targi Plastpol w Kielcach
Targi Kielce rozpoczynają ostatni etap przygotowań do tegorocznej edycji Plastpolu, która odbędzie się 25 - 28 maja 2010 r.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol to największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w naszej części Europy. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Plastpol jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

Już za kilka tygodni Plastpol zgromadzi blisko 700 firm z całego świata. Do dyspozycji biorących udział w targach przeznaczono blisko 25 tys. mkw. powierzchni. Już dwa miesiące przed targami większa jej część została zarezerwowana, a firmy nadal zgłaszają chęć udziału w imprezie.

- Mimo trudnej sytuacji w branży w 2009r., na Plastpolu stoiska miały niemal wszystkie kluczowe firmy z branży przetwórczej. Wystawcy przyjeżdżający do Targów Kielce mogą być zatem pewni, że pieniądze, które przeznaczają na udział w Plastpolu nie są i nigdy nie będą zmarnowane. Tym bardziej, że nasz ośrodek ciągle podwyższa standard wystaw, także poprzez inwestycje, dzięki którym już w 2011 roku do użytku oddane zostaną dwie nowe hale – tłumaczą organizatorzy Plastpolu. - Kielecki ośrodek wystawienniczy w 2009 r. zwiększył również swój udział w rynku targowym w Polsce do blisko 30 proc.

Podczas targów w 2009 roku wśród wystawców przeprowadzona została ankieta. Zdaniem organizatorów jej wyniki potwierdzają, iż Plastpol to najlepsze miejsce do zaprezentowania produktów, spotkania z potencjalnymi klientami oraz zawarcia nowych kontraktów. To najważniejszy moment w ciągu roku dla przedstawicieli tej branży. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że targi powinny być czterodniowe, a co najistotniejsze 73 proc. ogółu przyznało, iż tak jak do tej pory, najlepsze wystawa nadal powinna odbywać się co roku. Ponadto 82 proc. ankietowanych jest zdania, że jedna, tak duża impreza jak kielecka, na polskim rynku wystarczy, aby zaspokoić potrzeby branży. Jak również wynikało z ankiety, 76 proc. firm na pewno będzie mieć stoisko w Kielcach w 2010 roku, 23 proc. była skłonna podjąć taką decyzję.

Swój udział w targach Plastpol 2010 potwierdziły już czołowe firmy z branży. Wśród producentów i dystrybutorów maszyn znajdą się m.in. Dopak, Krauss Maffei, Muehsam, Engel, Arburg, Weima Maschinenbaum, Desma, Reifenhaüser, Elbi, Plast Line, Battenfeld, Wadim Plast, Negri Bossi, Erema, Uniloy Milacron czy Piovan. Sektor tworzyw będzie reprezentowany przez liderów np. Basell Orlen, Anwil, TVK, Borealis, Ampacet, PolyOne, Dunastyr, Polimeri Europa, a także A. Schulman Polska.

Wśród firm narzędziowych pojawią się natomiast Hasco, D-M-E, Ewikon, Eschmann Stal, Böhler Uddeholm, a także producentów najnowocześniejszego oprogramowania np. Autodesk, Prosolutions i wielu innych.

Na wystawie Plastpol prezentowane jest niemal wszystko, co wiąże się z przetwórstwem tworzyw, począwszy od wczesnych etapów produkcji plastiku na jego utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty zaoferowały również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Targi 809

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska