
Czas na różnorodny rozwój
Jako firma, która od 1992 roku zajmuje się sprzedażą dodatków i surowców chemicznych do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, farb, lakierów i klejów, obsługujemy kilkuset klientow w całej Europie. Jesteśmy obecni w Polsce od 16 lat, z rosnącym zaangażowaniem. Nasza główna siedziba znajduje się w Stade, niedaleko portów morskich w Hamburgu i Bremie, co pozwala nam działać globalnie i elastycznie.
Firma założona w 1992 roku przez Waltera Thieme, a od 2021 roku zarządzana przez jego syna Gero Thieme, od półtorej dekady oferuje w Polsce różnorodne dodatki oraz doradztwo techniczne. Nasza oferta skierowana jest również do producentów uszczelnień, duroplastów oraz przemysłu tekstylnego. Największą grupę produktów WTH stanowią środki ogniochronne (takie jak wodorotlenki glinu, uniepalniacze na bazie melaminy, polifosforany amonu czy nowoczesne antypireny zawierające fosfor), ale nasza oferta obejmuje także wypełniacze, pomocnicze środki przetwórcze, modyfikatory udarności, plastyfikatory, stabilizatory UV, przeciwutleniacze, wybielacze optyczne, woski i wiele innych. Wszystkie te dodatki są dostępne w różnych formach.
Aby zapewnić klientom najwyższą jakość, WTH stawia również na marki własne. „WTH” to zarejestrowany znak towarowy w Unii Europejskiej od 2010 roku. Nazwa marki „Addforce” została stworzona w 2013 roku i również została zarejestrowana. Dzięki tym oznaczeniom chcemy zagwarantować klientom stałą, wysoką jakość produktów. Współpraca ze starannie wyselekcjonowanymi dostawcami pozwala nam unikać wahań jakości, ponieważ jakość - obok niezawodności i trwałości - jest kluczem do sukcesu.
Od pewnego czasu WTH koncentruje się również na rozwoju rynków dla wysoce specjalizowanych grup produktów w Europie. - Po ponad trzydziestu latach działalności na całym świecie firma osiągnęła pozycję rynkową, która wymaga takiego podejścia - wyjaśnia Gero Thieme. - Znamy mocne strony naszych producentów i wiemy, gdzie mamy przewagę rynkową. W ramach tej strategii WTH promuje obecnie między innymi następujące grupy dodatków:
Polifosforany amonu Addforce FR APP... to bezhalogenowe środki ogniochronne oparte na solach nieorganicznych z kwasu fosforowego i amoniaku. Stosowane są między innymi jako powłoki izolujące. Materiały zawierające Addforce FR APP... tworzą podczas karbonizacji w wysokich temperaturach dużą, izolującą warstwę ochronną. Addforce FR APP... oferuje szeroki wybór różnych polifosforanów amonu, wykorzystywanych jako skuteczne środki ogniochronne w różnych dziedzinach.
Klienci WTH stosują Addforce FR APP... m.in. w aplikacjach PU, w tym w piankach. Polifosforany amonu WTH znajdują również zastosowanie w klejach i uszczelniaczach, kopolimerach PP, mieszankach PP, materiałach celulozowych, duroplastach (nienasycone poliestry, żywice fenolowe i epoksydowe), a także w wykańczaniu tekstyliów oraz w elektronice. Największym hitem sprzedażowym ostatniego czasu jest typ Addforce FR APP201A, będący również znaczącą nowością w ofercie polifosforanów amonu WTH.

Chlorowany polietylen (CPE) Addforce Mod 135A... wytwarzany jest poprzez chlorowanie polietylenu niskociśnieniowego (HD-PE) w zawiesinie wodnej. Zakres zastosowań CPE jest bardzo szeroki, jednak najczęściej rekomendowane jest jego użycie w produkcji kabli samochodowych, osłon kablowych, węży i rur przemysłowych. Addforce Mod 135A... jest również stosowany jako modyfikator udarności dla PVC-U, co stanowi największy segment sprzedaży tego produktu. Charakteryzuje się także dobrą odpornością na wysokie temperatury i może być stabilizowany tymi samymi stabilizatorami ciepła co samo PVC.
Addforce Mod 135A... wykazuje doskonałą odporność na ozon, warunki atmosferyczne i światło oraz jest kompatybilny z wieloma polimerami, takimi jak ABS czy polietylen, gdzie przydatne są jego właściwości ogniochronne. Chlorowane polietyleny z WTH mogą być elastyczne nawet bez użycia plastyfikatorów, jednak ze względu na ograniczoną odporność cieplną materiał wykazuje tendencję do kurczenia się. Addforce Mod 135A... może być również sieciowany, co pozwala na jego zastosowanie jako elastomeru, dzięki czemu materiał staje się nierozpuszczalny i odporny na topnienie.