Wacker inwestuje w produkcję monomerów specjalistycznych

Wacker inwestuje w produkcję monomerów specjalistycznych
Firma Wacker realizuje obecnie wartą 8 mln euro inwestycję w rozwój produkcji specjalistycznych monomerów na terenie zakładów w bawarskiej miejscowości Burghausen. W II kwartale br. ma nastąpić rozruch instalacji do produkcji neodekanonianu winylu oraz laurynianu winylu o łącznych zdolnościach wynoszących 3,8 tys. ton rocznie.

Substancje, które będą produkowane w Burghausen, to kluczowe materiały w produkcji dyspersji polimerowych. Nadają one produktom kocowym cenne właściwości hydrofobowe. Dzięki realizacji inwestycji Wacker chce umocnić swoją pozycję na rynku wysokiej jakości polimerowych materiałów wiążących.

Rosnące światowe zapotrzebowanie na dyspersje polimerowe to wynik działania trzech mocnych trendów: rosnącej urbanizacji, działań renowacyjnych oraz chęci zwiększenia efektywności energetycznej.

- Budowa nowej instalacji do produkcji monomerów specjalistycznych jest dla nas ważnym, strategicznym krokiem - mówi Christoph Riemer z firmy Wacker. - Czyni nas bardziej niezależnymi od fluktuacji cenowych na rynku surowców oraz pozwoli na wzmocnienie bezpieczeństwa dostaw w czasie okresów szczytowego popytu.

Przedstawiciele firmy dodają, iż w nowych zakładach wykorzystywany będzie zaawansowany technologicznie proces opracowany i opatentowany przez firmę Wacker.

Spółka produkuje dyspersje polimerowe w zakładach w Burghausen od 1957 roku. Sztandarowym produktem są dyspersje Vinnapas, używane w wielu aplikacjach, jak np. kleje do glazury, samopoziomujące posadzki, tynki, systemy ociepleń zewnętrznych i in. Pozwalają one na uzyskanie cennych właściwości produktów końcowych, zwłaszcza w zakresie przyczepności, kohezji, elastyczności i wytrzymałości na zginanie.