Waldemar Birkle nowym prezesem Engel w Rosji

Waldemar Birkle nowym prezesem…

W listopadzie Waldemar Birkle został prezesem OOO Engel w Moskwie. Zastąpił na tym stanowisku Olafa Kasseka, który przeszedł na emeryturę.

Waldemar Birkle rozpoczął pracę w koncernie już 1 lipca 2021 roku, by z wyprzedzeniem zacząć przygotowania do zmiany pokoleniowej w oddziale sprzedażowo-serwisowym producenta wtryskarek. Wdrażanie do nowych obowiązków rozpoczął w siedzibie głównej Engel w Austrii, następnie w Niemczech i finalnie w Rosji.
Birkle wnosi ze sobą niemal 20 lat doświadczenia w międzynarodowej branży tworzyw sztucznych. W swojej poprzedniej pracy, u dużego producenta urządzeń peryferyjnych, był również odpowiedzialny za rynek rosyjski. Dobrze odnajduje się w środowisku kulturowym niemieckim jak i rosyjskim.

- Cieszymy się, że pozyskaliśmy bardzo doświadczonego prezesa, jakim jest Waldemar Birkle. Zna rosyjską branżę wtryskiwania jak własną kieszeń - mówi Dr. Christoph Steger, CSO grupy Engel. - Wspólnie będziemy rozbudowywać naszą bazę klientów w Rosji.

birkle-waldemar-ooo-engel
Waldemar Birkle jest nowym prezesem oddziału sprzedażowo-serwisowego Engel w Rosji. Zdjęcie: Engel

Lider rynku

Oddział OOO Engel w Moskwie został otwarty w 2006 roku i od początku kierował nim Olaf Kassek. - Olaf Kassek sprawił, że Engel w Rosji stał się wiodącym zachodnim dostawcą wtryskarek i rozwiązań automatyzacyjnych - podkreśla Steger. - Olaf Kassek z ogromnym osobistym zaangażowaniem rozbudowywał stale lokalną ofertę i mimo trudnych czasów pozostał zaufanym partnerem dla naszych rosyjskich klientów. Należą mu się za to nasze najszczersze podziękowania.

Wzmocnienie serwisu posprzedażowego

Mimo wielu niewiadomych Engel w Rosji dostrzega, że rynek dobrze się rozwija i ma potencjał wzrostu. Obecnie największy udział w obrotach ma sprzedaż nowych maszyn z obszaru technical moulding. Przyczynia się do tego wiodąca pozycja Engel na rynku w produkcji dużych pojemników, jak skrzynie na owoce czy kontenery na śmieci.

Rozwijają się także usługi posprzedażowe, i to z dwóch powodów. Po pierwsze Engel coraz częściej towarzyszy klientom podczas całego cyklu życia maszyn w wyzwaniach technologii procesu. Po drugie, wielu przetwórców w Rosji zainwestowało w nowe lokalizacje produkcji i przenosi tam swoje maszyny.  

Biorąc pod uwagę te trendy, Engel w Rosji kształci pracowników na ekspertów w technologiach bardzo poszukiwanych na lokalnym rynku i zatrudnia nowych techników do swojej krajowej sieci serwisowej.


Czytaj więcej:

Reportaże

Forum