Walki Group przejął Ekopak - Jatne

Koncern Walki Group poinformował o przejęciu firmy Ekopak - Jatne. Niestety obydwie strony nie ujawniły sumy, za którą doszło do przejęcia.

Walki Group to międzynarodowy koncern specjalizujący się w produkcji opakowań dla przemysłu papierniczego i metalowego. Wytwarza też materiały opakowaniowe dla przemysłu spożywczego, wkładki do pakowania w karton i papier falisty. Roczna sprzedaż Walki Group osiąga poziom 300 mln euro. Koncern zatrudnia 900 osób w Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Chinach.

Z kolei Ekopak - Jatne to polska firma produkująca opakowania z tektury falistej oraz obwoluty do papieru ksero. Jej wyroby sprzedawane są m.in. we Francji i Rosji. Spółka jest także dostarczycielem opakowań do papieru ksero dla wszystkich europejskich fabryk koncernu International Paper.

- Przejęcie polskiego przedsiębiorstwa to punkt zwrotny jeśli chodzi o budowanie naszej strategii wzrostu. Dzięki temu Walki Group pozyska nową bazę klientów na stale rosnącym rynku Europy Środkowej, a także Rosji - ocenia Leif Frilund, prezes Walki Group.

Założyciele Ekopak - Jatne, Stefan Maciejewski i Andrzej Kostrzewa pozostaną w dalszym ciągu w firmie.

Czytaj więcej: Inwestycje 714 Przejęcia 183