Więcej folii w firmie Flexpol

Więcej folii w firmie Flexpol
Ważna inwestycja w spółce Flexpol.

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych z siedzibą w Płocku uruchomił właśnie nową linię do wytwarzania folii BOPP. Instalacja to bardzo szybka i – jak tłumaczą przedstawiciele firmy - jedna z najnowocześniejszych w Europie pięciowarstwowa linia do produkcji folii BOPP. Dostawcą linii jest przedsiębiorstwo Brückner Maschinenbau. To już kolejna linia tego producenta działająca w fabryce Flexpolu. Pierwsza o długości 6,2 metra została zainstalowana w firmie już szesnaście lat temu.

Nowa linia gwarantuje roczną produkcję na poziomie 23 tys. ton. Taka wielkość umożliwia Flexpolowi potrojenie jego aktualnych mocy produkcyjnych w odniesieniu do folii. Instalacja jest w stanie wyprodukować trzy tony folii w ciągu jednej godziny.

- Nasza nowa linia produkcyjna pozwoli na zaoferowanie klientom nie tylko znacznie większego wolumenu dobrze znanego i popularnego na rynku asortymentu folii BIFOL, ale również rozszerzy ofertę firmy – informuje Flexpol.
Warto wiedzieć, że trójwarstwowa folia BIFOL przeznaczona jest do bezpośredniego stosowania jako materiał opakowaniowy lub komponent folii wielowarstwowych i w zależności od typu posiada możliwość zadruku lub metalizacji.


Czytaj więcej: Inwestycje 718 Folia 293

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska