Więcej miejsca na targach K

Więcej miejsca na targach… Spółka Messe Düsseldorf, organizator zbliżających się Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007, odda do dyspozycji swoich klientów dodatkowe 12,85 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. Stanie się tak dzięki wybudowaniu nowej jednopoziomowej hali 8b. Ma być ona gotowa jesienią tego roku.

Dzięki inwestycji będzie można pokryć zapotrzebowanie związane z niedoborem powierzchni na dużych wiodących targach odbywających się w Düsseldorfie. Należą do nich drupa, K, interpack oraz MEDICA.

- Nasze duże, międzynarodowe imprezy stają się coraz większe. A to wymaga powiększenia powierzchni - mówi Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. - Począwszy od jesiennych targów VISCOM, kiedy to hala 8b po raz pierwszy otworzy swoje podwoje, aż po przyszłoroczne, wiosenne targi drupa na samych czterech największych imprezach spodziewamy się ponad 10 tys. wystawców i prawie miliona odwiedzających. Nasza strategia, aby przy międzynarodowym zaangażowaniu ściągnąć do Düsseldorfu wystawców oraz odwiedzających i w ten sposób wzmocnić atrakcyjność miejsca przynosi już efekty. Liczymy też, że zapotrzebowanie na powierzchnię wzrośnie nie tylko, jeśli chodzi o nasze duże, wiodące targi.Nowa hala będzie wykorzystywana w powiązaniu z istniejącą już halą 8a, także do mniejszych i średnich imprez.

W tej chwili, równolegle z powierzchnią wystawienniczą, powstają nowoczesne wejście, bezpośredni dostęp do dworca miejskiego oraz parkingi położone w bliskich odległościach od targowych obiektów.

- Akwizycja małych i średnich imprez gościnnych staje się coraz ważniejsza. Sukces możliwy jest tylko wtedy, gdy będzie wsparty ofertą powierzchni o najwyższym standardzie. W ostatnich miesiącach spółce udało się pozyskać cztery imprezy gościnne do organizacji targów w halach w Düsseldorfie. Są to: dc düsseldorf contemporary, IMA, Remax i EXPOPHARM. Dwie z nich odbędą się w hali 8 - tłumaczy Dornscheidt.

Zewnętrznie hala będzie nawiązywać do istniejącej już hali 8a. Nowością jest jednak ukształtowanie jej wnętrza. Posiada ona bowiem trzy strefy seminaryjne, o wielkości 76 - 220 mkw. wyposażone w możliwość wydzielenia większej ilości pomieszczeń. Zawiera też mały bar kawowy oraz hol.

Wprowadzenie nowych usług, to reakcja na oczekiwania targowych gości. W nowych pomieszczeniach będzie można w spokoju i bez zakłóceń przeprowadzić konferencje.


Hala 8b powstanie na północ od centrum usługowego, na przeciwko istniejącej hali 8a. Jej powierzchnia o wymiarach 98 na 152 metry zwiększy dotychczasową powierzchnię wystawienniczą Messe Düsseldorf GmbH o 12,85 tys. mkw. Tym samym będzie ona wynosić 264 tys. mkw.

Koszt budowy nowej hali to 51,5 milionów euro. Messe Düsseldorf GmbH finansuje koszt z własnych źródeł. Oprócz hali powstanie też pokryta zielenią, wysoka na osiem metrów ściana ochronna. Będzie oddzielać teren targów od położonej ok. 85 metrów dalej dzielnicy domów jednorodzinnych. Ponadto na wysokości przekraczającej osiem metrów hala zostanie dodatkowo wyłożona materiałami dźwiękochłonnymi.

Czytaj więcej:
Targi 1280