Więcej regranulatu PET

Więcej regranulatu PET
Amcor PET Packaging Europe/Asia (poprzednio Schmalbach-Lubeca PET Containers) zainwestował 18 milionów Euro w dalszy rozwój zakładu odzysku tworzyw sztucznych w Beaune we Francji. Po ostatnich zmianach zakład będzie w stanie produkować 21.000 ton regranulatu PET rocznie z 30.000 ton odpadów PET - odpowiada to 600 milionom zużytych butelek PET.

Rozwój w Beaune to rezultat współpracy pomiędzy Amcor PET Packaging i firmą Bühler Technology Group. Nowy system do recyclingu PET będzie pierwszym tego typu na świecie i pozwoli zakładowy potroić wielkość produkcji przy znaczącym obniżeniu kosztów.

Wielkość produkcji granulatu do opakowań do żywności SuperCycle™ zwiększy się z 6 000 do 15 000 ton rocznie. Ponadto Amcor zainstalował nową linię o wydajności 5 000 ton do produkcji granulatu NuCycle™ do zastosowań nie związanych z żywnością.

Według Amcor jego najnowsza inwestycja pokazuje jak technologia recyclingu PET stała się zaawansowana – pozwala na recycling butelek PET nawet tych wielowarstwowych. Według Firmy nie ma obecnie innego wiarygodnego źródła dużych ilości regranulatu PET o stałych parametrach i wysokiej jakości w Europie.

W momencie rozpoczęcia recyclingu PET większość odpadów była przetwarzana na włókna PET. Jednak rynek włókien jest znacznie mniejszy od rynku butelek PET – w Europie włókna to tylko 25% całego rynku PET. Regranulat PET do produkcji butelek może być tym bardziej atrakcyjny, że rozpoczyna się wprowadzanie ekopodatku. Np. w Belgii takowy wchodzi w życie 20 maca 2003 i będzie karą, dodatkowym kosztem dla producentów nie angażujących się recycling. Podatek będzie można ominąć jeśli opakowanie będzie zawierało przynajmniej 50% tworzywa pochodzącego z recyclingu. Jest to dodatkowa zachęta do stosowania regranulatu PET.

Amcor PET Packaging Europe/Asia zatrudnia około 1 200 pracowników w 11 zakładach w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, Maroko, Indiach i w Polsce.Anonymus Anonymus
*.160.48.77

Wysłany: 2003-02-03 14:40:26

Kiedy u nas ktoś zacznie zbierać te tony śmieci

Anonymus Anonymus
*.53.245.2

Wysłany: 2004-09-28 10:44:59

ja chetnie podejme sie tego-mysle o tym od jakiegos czasu, tylko nie wiem gdzie szykac!!! tylko musze miec adres firm, które beda dostarczaly materialu i go odbieraly a takze musze miec adres firmy, ktora sprzeda mi urzadzenia do recyclingu lub cala linie.

Jesli ktos wie cos na ten temat to prosze o pomoc. na adres

adam.ro @wp.pl