Wittmann Battenfeld na targach Fakuma w Friedrichshafen

Wittmann Battenfeld na targach…

Podczas targów Fakuma w dniach od 17 do 21 października na stoisku 1204 w hali B1 Wittmann Battenfeld będzie prezentować najnowocześniejszą technologię formowania wtryskowego przy minimalnym zużyciu energii. Tematem prezentacji jest nowy EcoPower B8X, który charakteryzuje się jeszcze większą efektywnością energetyczną i precyzją.

Wraz z rozwojem wtryskarek PowerSerie firma Wittmann Battenfeld stworzyła serię maszyn, która charakteryzują się przede wszystkim wysoką wydajnością i powtarzalnością parametrów pracy połączoną z niskim zużyciem energii. Dotyczy to w szczególności maszyn elektrycznych serii EcoPower i MicroPower oraz wtryskarek serwo hydraulicznych SmartPower.
Dzięki ciągłej optymalizacji konstrukcji maszyn pod względem wydajności z jednej strony i kosztów eksploatacji z drugiej strony, firma Wittmann Battenfeld oferuje obecnie gamę maszyn, które odgrywają pionierską rolę na rynku pod względem efektywności energetycznej.

W celu przybliżenia zwiedzającym ekonomicznych i technicznych zalet efektywności energetycznej maszyn i urządzeń firma Wittmann Battenfeld, wytyczy przez swoje stoisko targowe ścieżkę efektywności energetycznej. Ścieżka będzie składać się z 8 stacji.  Na ścieżce efektywności energetycznej zaprezentowane zostaną na pierwszych czterech stacjach energooszczędne wtryskarki np. EcoPower B8X, MicroPower oraz koncepcyjna wtryskarka EcoPower DC zasilana prądem stałym. W kolejnych 4 stacjach zaprezentowane zostaną rozwiązania dotyczące energooszczędnych urządzeń peryferyjnych Wittmann.

Hit targowy: Jeszcze większa oszczędność zużycia energii dzięki konstrukcji EcoPower B8X.  

Podczas targów Fakuma 2023 firma Wittmann Battenfeld po raz pierwszy zaprezentuje swą nową konstrukcję wtryskarek elektrycznych EcoPower B8X. Nowa konstrukcja cechuje się jeszcze mniejszym zużyciem energii oraz charakteryzuje się kilkoma innymi zaletami. Na szczególną uwagę zasługują innowacje w obszarze jednostki wtryskowej. W nowej konstrukcji zrezygnowano ze smarów stałych w obszarze jednostki wtryskowej. Smarowanie dokonywane jest poprzez wykorzystanie oleju, co wpływa pozytywnie na zmniejszenie oporów ruchu i  zwiększenie dynamiki. Jednostka zamykająca wtryskarki została zoptymalizowana pod kątem dynamiki i żywotności. Zmiany w układzie kolanowym oraz w jednostce wtryskowej umożliwiają dalsze skrócenie osiąganych czasów wtrysku.  
Wtryskarka EcoPower B8X wyposażona jest w sterowanie Unilog B8X. Sterowanie to zachowało niezmienioną wizualizację  układu Unilog B8.  Jednocześnie dzięki opracowanej samodzielnie przez firmę konstrukcji elementów wykonawczych, wykorzystujących np. zegar wewnętrzny o większej częstotliwości, uzyskano jeszcze wyższą powtarzalność parametrów pracy

Nowe maszyny EcoPower B8X o siłach zamykania od 550 do 1800kN będą dostępne na rynku europejskim od targów Fakuma.

1-ecopower-110-350
EcoPower 110/350 B8X

Funkcjonalność nowych maszyn EcoPower B8X zostanie zademonstrowana z wykorzystaniem modelu EcoPower 110/350 B8X, który w połączeniu z nowo opracowanym chwytakiem wlewków Wittmann WX90, młynem S-Max i automatycznym przepływomierzem WFC120 stworzą komórkę produkcyjną  w której na 8-mio gniazdowej formie austriackiej firmy Lechner prowadzona będzie produkcja uchwytów do siatek wspinaczkowych. Odebrane wlewki będą przenoszone do zintegrowanego z maszyną młyna a uzyskany przemiał będzie zawrócony do ponownego przetworzenia.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum