Wittmann Battenfeld na targach K 2013

MacroPower E Hybrid w zastosowaniu IML

Kolejnym mocnym punktem prezentacji firmy będzie wtryskarka hybrydowa MacroPower E Hybrid. MacroPower E 450/2250 to połączenie nowoczesnej jednostki zamykającej, o konstrukcji dwupłytowej i energooszczędnym napędzie serwohydraulicznym z w pełni elektrycznym agregatem wtryskowym. Dzięki tej kombinacji powstała wtryskarka o bardzo małych gabarytach, nieznacznym zużyciu energii i wysokiej precyzji działania. Wtryskarka ta oferuje szybkość wtrysku do 450 mm/s co umożliwia produkcję zarówno wysoko jakościowych detali technicznych jak i cienkościennych wyrobów opakowaniowych.

Macro PowerE450/2250Na maszynie tej prezentowana będzie wysoko wydajna forma firmy Abate (Włochy) na wiaderka. Detale produkowane będą w technologii IML z wykorzystaniem robota szybkobieżnego Wittmann TW842 UHS Top-Entry. System automatyzacji IML zapewnia krótkie czasy uchwycenia wyrobu i jego sztaplowania na taśmociągu. Robot IML pobiera płaską etykietę z magazynu ustawionego pionowo, podaje ją do stałej połówki formy. Dla skrócenia czasu cyklu podawanie etykiety do formy i odbiór gotowej wypraski realizowane są równolegle.

Wtryskarka MacroPower E Hybrid zgodnie z normą EUROMAP 60 osiąga klasę 10+ co podkreśla jej optymalne dostosowanie do produkcji wysokoseryjnej z niewielkimi kosztami energii.

Oszczędność energii z wtryskarką EcoPower

Na targach Wittmann Battenfeld zaprezentuje trzy wtryskarki w pełni elektryczne EcoPower. Połączenie nowoczesnych układów napędowych z specjalnie opracowanym oprogramowaniem i systemem KERS pozwoliło na stworzenie jednej z najbardziej energooszczędnych maszyn.

KERS


Opracowany specjalnie przez Wittmann Battenfeld dla wtryskarek EcoPower system KERS (Kinetic Energy Recovery System) odzyskuje energię kinetyczną z ruchów hamowania i zamienia na energię elektryczną. Tym samym nie tracimy nawet jednego wata energii - energia hamowania odzyskiwana jest z wszystkich ruchów wtryskarki. Tak odzyskana energia może być częściowo zmagazynowana, lub przeznaczona np. do zasilania grzałek układu wtryskowego. Dodatkowo system KERS może wspomóc maszynę w przypadku krótkotrwałego braku zasilania. Zmagazynowana energia może podtrzymać pracę wtryskarki.

EcoPower i Airmould - optymalna kombinacja dla długich czasów cyklu

Na wtryskarce EcoPower 300/1330, wyposażonej w system wspomagania wtrysku gazem Airmould, zaprezentowana zostanie produkcja kijów hokejowych. Detale wykonywane będą z LGF-PP (Borealis) z wykorzystaniem formy wtryskowej wyprodukowanej przez firmę Haidlmair. Wtryskarka wyposażona będzie w urządzenia pochodzące z nowej generacji kompresorów i wytwornic azotu, których produkcję Wittmann Battenfeld
uruchomił w swej siedzibie.

Czytaj więcej: Targi 791 Wtryskarki 441

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna