Wittmann Battenfeld na targach K 2013

Wtrysk 2 K - elastyczność i optymalny dobór do aplikacji

Na kolejnej wtryskarce hydraulicznej z napędem energooszczędnym SerwoPower HM 180/525H/210S ServoPower zaprezentowana zostanie produkcja w technologii wielokomponentowej. Z wykorzystaniem formy 4+4+4 zaprezentowana zostanie produkcja rozpylacza do kosmetyków, wykonanego z PP i SEBS (TPE). Ciekawym aspektem tej prezentacji będzie produkcja detalu pustego w środku, wykonanego w technologii IMA (In Mould Assembling). Wykonanie detalu w jednej operacji możliwym będzie dzięki wyposażonej w płytę indeksacyjną formie francuskiej firmy Grosfilley. Robot Wittmann wykorzystany zostanie do przekładania obu połówek wyrobu, a po dokonaniu obtrysku do odebrania i odłożenia gotowej wypraski. Sterowanie pracą płyty indeksacyjnej formy prowadzone będzie z poziomu układu sterowania wtryskarki Unilog B6P.

Technologia Inline-Thermografie

Prezentacja Wittmann Battenfeld będzie też obejmować zagadnienia związane z kontrolą jakości. Przedstawiona zostanie aplikacja wykorzystująca technologię Inline-Thermografie, opracowaną przez Instytut Tworzyw SKZ (Das Kunststoff-Zentrum) w Würzburgu, a oferowaną przez Wittmann na zasadach wyłączności. Wypraska po odebraniu poprzez robota liniowego przemieszczana jest do kamery, która dokonuje oceny termograficznej wypraski, a wynik tego pomiaru prezentowany jest na monitorze. Zaobserwowane odchylenia od wzorca są korygowane przez zmianę parametrów pracy systemu termostatowania formy Wittmann Flowcon. Korekta odbywa się więc w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to posiada dwa warianty - "Open loop" rozpoznaje i wizualizuje rozkład temperatur, natomiast "Short shots" posiada dodatkowy sygnał dla separacji Dobre/Złe.

WebService 24/7

Działalność produkcyjna wiąże się w końcu z koniecznością serwisowania maszyn. Program wdrożony przez Wittmann Battenfeld dla zapewnienie na całym świecie bezpośredniego dostępu do pomocy serwisowej realizowanej przez 7 dni w tygodniu i 24h na dobę. Dzięki WebService 24/7, zwiedzający targi K będą mogli obserwować Centrum Serwisowym Wittmann pracę wszystkich prezentowanych wtryskarek.

Czytaj więcej: Targi 799 Wtryskarki 445

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna