Wittmann Battenfeld na targach K 2013

Prezentowany w produkcji kij hokejowy wykonywany będzie w technologii wtrysku z wypełnieniem częściowym. Droga płynięcia gazu wynosi aż 1300 mm. Aby skrócić do minimum czas chłodzenia, robot Wittmann W832 odkłada detale odebrane z formy do specjalnie zaprojektowanej stacji chłodzenia.

Wtryskarka EcoPower 300, dzięki dużemu rozstawowi między kolumnami, wynoszącemu 770x720 mm, może obsłużyć formę wtryskową o gabarytach 1750x396 mm. Czas cyklu wynosi 105 s, z czego 60 s przypada na czas chłodzenia. Przy takim czasie chłodzenia szczególnie zauważalna jest zaleta maszyn elektrycznych, które w tym etapie wtrysku nie pobierają energii.

Lekkie i piękne - kombinacja ładnej powierzchni z spienioną strukturą

Wittmann Battenfeld w kooperacji z niemiecką firmą Schaumform zaprezentuje detal wykonywany w połączeniu technologii spieniania Cellmould, technologii termostatowania BFMOLD i Programu HiP-Opening (High Precision Opening). Wymagany dla technologii Variotherm termostat zostanie zintegrowany z wtryskarką i proces termostatowania prowadzony będzie z poziomu układu sterowania wtryskarki.

W produkcji wykorzystana zostanie energooszczędna wtryskarka w pełni elektryczna EcoPower 240/1330 wyposażona w funkcję HiP-Opening Programm. Forma została specjalnie opracowana na potrzeby tej aplikacji przez firmę Schaumform. Będzie to pierwsza prezentacja takich technologii na wtryskarce elektrycznej.

Technologia Cellmould jest procesem spieniania fizycznego tworzywa, przy
czym azot wykorzystywany jako spieniacz podawany jest bezpośrednio do cylindra jednostki plastykującej. Wittmann Battenfeld opracowała kompletne wyposażenie, obejmujące wytwornice i kompresory, zawory do regulacji ciśnienia i dysze do wtrysku gazu. Dzięki zastosowaniu technologii Cellmould można zredukować ciężar wypraski przy równoczesnym zwiększeniu stabilności wymiarowej wyrobu. Dodatkowo technologia ta pozwala na zmniejszenie czasu cyklu i redukcję wymaganej siły zamykania. Wykorzystanie w produkcji technologii BFMOLD Variotherm połączonej ze specjalnym programem precyzyjnego otwierania formy umożliwia uzyskanie detali o wysokiej jakości powierzchni zewnętrznej. Wtryskarka współpracować będzie z robotem Wittmann W822.

Na wtryskarce elektrycznej EcoPower 110/350 produkowany będzie w technologii wtrysku płynnych silikonów uchwyt do długopisu. Produkcja prowadzona będzie na czterokrotnej formie firmy RO-RA. Dzięki odpowiedniej konstrukcji formy prowadzony będzie automatyczny proces produkcji detali wykonanych z silikonu, bez gratu, bez gałązki rozdzielającej. Specjalny wygląd detali pozwala na ich łatwe odebranie z pomocą układu pneumatycznego. Wypraski będą odbierane i odkładane na taśmociągu przez robot Wittmann W818.

EcoPower 110Czytaj więcej: Targi 809 Wtryskarki 450

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna