Włoskie innowacje na targach Plast

Swoją ofertę wytłaczarek zaprezentuje na targach także firma Maris, specjalizująca się w produkcji wytłaczarek dwuślimakowych. Obecnie firma produkuje kompletną gamę dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych do kompandowania tworzyw sztucznych i gumy. W Mediolanie Maris pokaże między innymi wytłaczarkę dwuślimakową współbieżną TM92MV/52D o średnicy ślimaków 92 mm i L/D = 52, wytłaczarkę dwuślimakową współbieżną TM59HS/48D o średnicy ślimaków 59 mm i L/D = 48 oraz laboratoryjną wytłaczarkę dwuślimakową współbieżną TM20HT/48D o średnicy ślimaków 20 mm i L/D = 48.

Gama produktów w ofercie Maris obejmuje dwuślimakowe wytłaczarki współbieżne o szerokim zakresie: prędkości obrotowych, momentów obrotowych i wydajności. Urządzenia są w stanie spełnić praktycznie wszystkie wymagania stawiane procesom kompoundowania tworzyw termoplastycznych i gumy. Podstawą konstrukcji wytłaczarek Maris jest przede wszystkim precyzyjne ustalenie zjawisk fizycznych lub chemicznych, które zachodzą podczas procesu i dopasowanie do nich elementów mechanicznych wytłaczarki. Dzięki modularnym cylindrom sekcyjnym i ślimakom segmentowym 2- i 3-zwojowym, możliwe jest dowolne komponowanie poszczególnych modułów ślimaka i cylindra i ich perfekcyjne dopasowanie do faz procesu.

Maris


Oprócz maszyn warto też zwrócić uwagę na urządzenia peryferyjne. Przykładem może być oferta firmy Plas Mec Srl, która podczas tegorocznej wystawy prezentuje między innymi mieszalnik gorąco-zimny Combimix HC 1200/4500/FV do produkcji dry-blendu twardego PVC. Innym ważnym punktem prezentacji będzie mieszalnik kontenerowy TRR 600/2M/FV do mieszania polimerów w proszku lub w granulacie z pigmentami, masterbaczami i innymi składnikami w postaci sypkiej. Firma Plas Mec Srl to jeden z czołowych światowych producentów mieszalników do dry-blendu PVC, farb proszkowych, masterbaczy, kompozytów WPC i wielu innych tworzyw sztucznych. W trakcie 48 lat działalności firma dostarczyła już ponad 5,5 tys. urządzeń mieszalnikowych na całym świecie.

Plas Mec
Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia
 

Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia do przerobu wstępnego, linie do recyklingu, - kompletna gama maszyn i urządzeń zarówno do tworzyw sztucznych jak i do gumy. Realizacje pod klucz projektów wytłaczania, compoundingu i recyklingu tworzyw sztucznych i gumy. Pomoc w pozyskiwaniu dotacji unijnych na zakup maszyn i urządzeń

Polska