Wtryskarka IntElect firmy Demag


Również wygląd wtryskarki IntElect powstał z myślą o precyzyjnych ruchach i ekstremalnych obciążeniach. Kompaktowa, stabilna konstrukcja z solidnie zespawanym łożem maszyny gwarantuje jednomierne rozprowadzanie sił i w znacznym stopniu redukuje zużycie form. Dotyczy to w szczególności form ciężkich! Stabilne prowadzenie ruchomej płyty narzędziowej umiejscowionej na kolumnach jednostki zamykania i podpartej na ramie maszyny gwarantuje dużą równoległość płyt.

Dla każdej jednostki zamykania dostępne są trzy jednostki wtryskowe z trzema cylindrami ślimaka każda. Dla wymogów specjalnych procesów uplastyczniania dostępne są różnorodne geometrie ślimaków. Sprzęgło ślimaka umożliwia szybką i sprawną wymianę jednostek plastyfikujących. Strefa zasypu wyposażona w regulację temperatury i przełączanie na fazę docisku zależne od ciśnienia stopu wspomagają precyzyjną produkcję technicznych detali o wysokiej jakości.

Wtryskarka IntElect firmy Demag

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na fakt, że jednostka wtryskowa posiadająca dwa sprzężone i umieszczone osiowo napędy bezpośrednie High-Torque, przynosi wysoki stopień precyzji podczas dozowania i wtrysku. Panel Ergocontrol umożliwia stopniowe zaprogramowanie fazy wtrysku i fazy docisku. Można zaprogramować nawet do 10 pozycji pośrednich w fazie wtrysku i do 10 pozycji pośrednich w fazie docisku.

Za optymalną ochronę wszystkich form odpowiada nowoczesny układ aktywnego zabezpieczania formy, którym zastosowano już we wtryskarkach EL-EXIS S.

Podczas procesu produkcyjnego czujnik piezoelektryczny umiejscowiony w układzie zamykania kolanowego mierzy siłę podczas ruchu zamykania. Układ sterowania maszyny zapisują przebieg siły i porównuje go przy każdym cyklu końcowym z krzywą wzorcową zapisaną podczas procesu optymalizacji. Jeżeli aktualny przebieg siły odbiega od krzywej wzorcowej o wartość wyższą, niż ustawiona siła zabezpieczania formy, proces zamykania zostaje aktywnie wyhamowany. W porównaniu z wtryskarkami hydraulicznymi aktywny system zabezpieczenia skraca czas reakcji. Układ aktywnego zabezpieczania formy może być włączany na całej drodze ruchu zamykania formy. Włączenie układu nie ma wpływu na ustawioną prędkość ruchu formy.

Demag Plastics Group to producent wtryskarek z 50-letnim doświadczeniem. Na całym świecie oferuje maszyny o sile zwarcia od 250 kN do 20000 kN. Firma posiada swoje zakłady produkcyjne w niemieckich miastach Schwaig i Wiehe, chińskim Ningbo oraz w formie joint venture w Chennai w Indiach.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448 Innowacje 302

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83