Wtryskarki do produkcji butów piłkarskich

Wtryskarki do produkcji butów… Arburg wyprodukował wtryskarki przeznaczone specjalnie do tworzenia obuwia sportowego.

Niemiecki producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych pochwalił się właśnie, że na potrzeby produkcji nowych prototypów zaprojektował i wykonał trójkomponentowe pionowe wtryskarki z serii Allrounder T. Maszyny są wyposażone w trzystanowiskowy stół obrotowy o napędzie serwoelektrycznym.

Przy pomocy nowych wtryskarek firma Framas, używając własnych form wtryskowych, rozpoczęła wytwarzanie cienkościennych poliamidowych wyprasek, takich jak podeszwy i systemy korków do butów piłkarskich.

Cienkościenne wypraski wielokomponentowe powstają przy użyciu jednostek wtryskowych o sile 290 i 400 ton. Regulacja położeniowa ślimaka i dysza iglicowa do bezodpadowej produkcji wtryskowej gwarantować mają, zgodnie z zapowiedzią Arburga, niewielkie zużycie materiału. Jeszcze inną cechą maszyn ma być łatwy dostęp – wspomniany już stół obrotowy o średnicy 1500 mm obraca się bowiem w obydwu kierunkach. Warto ponadto dodać, że wszystkie operacje i trzy jednostki wtryskowe zarządzane są przez centralny układ sterowania Selogica.

Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233