Wyróżnienie targów Plastpol za oprogramowanie Bluehill

Wyróżnienie targów Plastpol za oprogramowanie Bluehill
Firma Instron otrzymała podczas niedawnych targów Plastpol w Kielcach wyróżnienie za swój nowoczesny produkt przeznaczony do badania wytrzymałości materiałów polimerowych.

Oprogramowanie firmy Instron, której przedstawicielem w Polsce jest spółka Spectro - Lab to kompleksowe oprogramowanie do testów wytrzymałościowych statycznych i wolnozmiennych. Składa się z sześciu modułów programowych przeznaczonych do określonego rodzaju badań: rozciągania; ściskania; zginania; ścierania, odrywania i tarcia. Dodatkowe opcje to moduły raportowania, obróbki graficznej danych i moduł rozszerzonej kontroli. W zależności od rodzaju realizowanych badań użytkownik może wybrać pojedyncze moduły programowe lub pełen zintegrowany pakiet.

Wyróżnione na Plastpolu oprogramowanie do prób materiałowych to kolejna generacja w pełni zintegrowanego pakietu oprogramowania modularnego, który oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania aplikacyjne, przeznaczone dla kierowników laboratoriów i techników wykonujących próby. Najnowsza wersja Bluehill posiada kilka unikalnych funkcji dodatkowych.

Wyróżnienie targów Plastpol za oprogramowanie Bluehill


Przede wszystkim udostępnia elastyczny pakiet do badań wytrzymałościowych o budowie podobnej do witryny internetowej. Oprogramowanie podzielone jest na kolorowe ekrany robocze umożliwiające śledzenie wykonywanych działań. Ekrany dostosowane są do indywidualnych wymagań aplikacji dla każdego typu badania. Parametry, takie jak konfiguracja osprzętu, terminologia badań, wybór jednostek i obliczenia, konfigurowane są automatycznie. Pozwala to w łatwy i szybki sposób uzyskać wzrost wydajności pracy laboratorium.

Oprogramowanie Bluehill charakteryzuje się poza tym podzielonym na ekrany robocze (karty) interfejsem użytkownika. Integruje ono przebieg badań, definicje metod badawczych, raporty wyników i administrację systemu, umożliwiając bardzo proste zarządzanie całym procesem badania. Kliknięcie wybranego ekranu roboczego pozwala zobaczyć dostępne opcje, a następnie wybrać jedną z nich.

Ważną częścią programu jest choćby moduł do badań wytrzymałościowych na
Rozciągani, który zawiera wiele konfigurowanych parametrów badań, umożliwiających
operatorom szybkie przeprowadzenie testów. Niektóre badania są złożone, inne wymagają minimalnego udziału operatora. Moduł do badań wytrzymałościowych na rozciąganie obejmuje szeroki zakres zastosowań. Dostępne jest wiele narzędzi obliczeniowych do obróbki wyników i analiz.

Dla przykładu podczas badania np. tworzyw sztucznych, gumy, lub kompozytów istnieje możliwość pracy według różnych międzynarodowych norm. Tworzenie wydajnych metod pozwala wyjść naprzeciw wymaganiom nowych materiałów i produkcji. Badania przedwstępne i wstępne obciążenia próbki są tylko kilkoma z wielu elementów, przekładających się na szybsze i bardziej powtarzalne badania.

Moduł Bluehill do prób zginania jest idealny do szybkiej kontroli jakości. Badania wytrzymałościowe na zginanie i próby giętkości mogą być wykonywane na różnych materiałach. W prosty sposób można dokonać oceny różnorodnych tworzyw sztucznych. Bluehill obsługuje trzy-i czteropunktowe konfiguracje prób zginania, wraz z wyborem rozpiętości, obejmującym zdefiniowane przez użytkownika zakresy obciążeń i rozstawy podpór. Zapewnia to zgodność z międzynarodowymi normami, a jednocześnie zapewnia elastyczność w projektach badawczych. Standardowe elementy, podobnie jak w przypadku modułu do badań wytrzymałościowych na ściskanie, umożliwiają automatyczną regulację odczytów wydłużenia lub zastosowanie ekstensometrów do uzyskania precyzyjnych bezpośrednich wartości odchylenia.


brak
 

Firma Spectro-Lab jest dostawcą wyposażenia laboratoriów badawczych i kontroli jakości.

Polska