Drukuj

Wzrośnie produkcja aktywatorów sieciowania Evonik starts up new units for crosslinking activators

Wzrośnie produkcja aktywatorów sieciowania
Niemiecka spółka Evonik uruchomiła dwie nowe jednostki do produkcji aktywatorów sieciowania na terenie kompleksu w Wesseling. Nowe instalacje będą wytwarzały dwie ważne substancje służące do sieciowania w branży tworzyw sztucznych i gumy - cyjanuran triallilu (TAC) oraz izocyjanuran triallilu (TAICROS).

- Nowe moce produkcyjne to odpowiedź na wzrastające oczekiwania klientów w zakresie jakości, jak również efekt wzrastającego globalnego zapotrzebowania, zwłaszcza ze strony firm działających w obszarze fotowoltaiki - mówi Matthias Hau z firmy Evonik.

TAICROS jest substancją zwiększającą jakość tzw. folii EVA, które pokrywają delikatne silikonowe komórki paneli słonecznych i chronią je przed czynnikami środowiskowymi. Substancja ta zapewnia lepsze sieciowanie oraz chroni folie przed związanym z upływem czasu żółknięciem, co przekłada się na dłuższą żywotność paneli. TAICROS przyspiesza też sieciowanie, co skraca proces laminowania oraz przyczynia się do wzrostu wydajności w sektorze fotowoltaicznym.

Z kolei TAC to substancja stosowana przede wszystkim w wysokiej jakości wyrobach z kauczuku, jak np. przewody i kable stosowane w motoryzacji. Zastosowanie TAC zwiększa odporność na starzenie się wyrobów.

Nowe jednostki produkcyjne w Wesseling są zintegrowane z istniejącą wytwórnią chlorku cyjanuru, który jest jednym z surowców stosowanych w produkcji TAC i TAICROS.