Wzrośnie produkcja aktywatorów sieciowania

Wzrośnie produkcja aktywatorów sieciowania
Niemiecka spółka Evonik uruchomiła dwie nowe jednostki do produkcji aktywatorów sieciowania na terenie kompleksu w Wesseling. Nowe instalacje będą wytwarzały dwie ważne substancje służące do sieciowania w branży tworzyw sztucznych i gumy - cyjanuran triallilu (TAC) oraz izocyjanuran triallilu (TAICROS).

- Nowe moce produkcyjne to odpowiedź na wzrastające oczekiwania klientów w zakresie jakości, jak również efekt wzrastającego globalnego zapotrzebowania, zwłaszcza ze strony firm działających w obszarze fotowoltaiki - mówi Matthias Hau z firmy Evonik.

TAICROS jest substancją zwiększającą jakość tzw. folii EVA, które pokrywają delikatne silikonowe komórki paneli słonecznych i chronią je przed czynnikami środowiskowymi. Substancja ta zapewnia lepsze sieciowanie oraz chroni folie przed związanym z upływem czasu żółknięciem, co przekłada się na dłuższą żywotność paneli. TAICROS przyspiesza też sieciowanie, co skraca proces laminowania oraz przyczynia się do wzrostu wydajności w sektorze fotowoltaicznym.

Z kolei TAC to substancja stosowana przede wszystkim w wysokiej jakości wyrobach z kauczuku, jak np. przewody i kable stosowane w motoryzacji. Zastosowanie TAC zwiększa odporność na starzenie się wyrobów.

Nowe jednostki produkcyjne w Wesseling są zintegrowane z istniejącą wytwórnią chlorku cyjanuru, który jest jednym z surowców stosowanych w produkcji TAC i TAICROS.