Wzrost biznesu farmaceutycznego Alpla dzięki przejęciu polskiej firmy

Wzrost biznesu farmaceutycznego…

Dzięki przejęciu polskiej firmy Apon, globalny producent opakowań Alpla wzmacnia swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie farmaceutycznym. Apon produkuje w swoim zakładzie w Żyrardowie koło Warszawy opakowania z tworzyw sztucznych dla przemysłu farmaceutycznego. Przejęcie kontynuuje kurs wzrostu i ekspansji utworzonej w 2019 roku dywizji biznesowej Alplapharma.

Butelki, pojemniki, nakrętki, systemy dozowania i akcesoria w certyfikowanej jakości clean-room - Alpla produkuje opakowania z tworzyw sztucznych dla produktów farmaceutycznych od 2016 roku. Ten szybko rozwijający się segment został w 2019 roku skonsolidowany pod marką Alplapharma i stopniowo jest rozszerzany. Alpla kontynuuje swój ekspansywny kurs poprzez przejęcie polskiej firmy Alpla.

- Zwiększamy naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej i zapewniamy wschodzącemu rynkowi w Polsce i krajach bałtyckich wysokiej jakości produkty na miejscu - wyjaśnia Walter Knes, dyrektor zarządzający, ALPLApharma.

Firma Apon to przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1985 roku. Obecnie w zakładzie w Żyrardowie pod Warszawą zatrudnionych jest około 45 pracowników, którzy produkują butelki o pojemności od 5 do 100 mililitrów, pojemniki oraz wyroby medyczne, takie jak łyżeczki i miarki dozujące. Farmaceutyczne opakowania podstawowe produkowane są w pomieszczeniu czystym zgodnie z normą ISO 15378.

Firma produkuje również opakowania do suplementów diety oraz dla sektora e-liquidów. Tworzywa sztuczne stosowane jako materiały opakowaniowe to HDPE, LDPE, PP i PET. Jej łączna roczna produkcja wynosi ponad 200 milionów sztuk. Jak głosi komunikat, integracja firmy z Grupą Alpla jest korzystna dla obu stron - oprócz rozwoju nowych rynków, umożliwi dostęp do wiedzy technologicznej i innowacji opakowaniowych. Alpla nie przewiduje redukcji zatrudnienia.

Reportaże

Forum