wtrysk pvc - problem
Wtryskiwanie

17 paź 2015, 16:55 Bronio

Witam serdecznie. W temacie wtrysku jestem "zielony" ale na forum można zdobyć dużo niezbędnych informacji. Forma 2-gniazdowa; surowiec:pvc; wtryskarka Engel Victory180 nówka; Problem: jasne otoczki w miejscach wpływu tworzywa do gniazda. Na białym kolorze nie rzuca się w oczy natomiast przy ciemnym jest problem. Moje pytanie do expertów od wtrysku. Czy mieli do czynienia z takim zjawiskiem i czy da się to zlikwidować nastawami. Drugie pytanie do expertów od surowca. Czy można zmodyfikować surowiec poprzez dodanie jakiegoś modyfikatora do receptury, który przyczyni się do zniwelowania tego efektu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za Wasze uwagi i podpowiedzi.

17 paź 2015, 18:44 Bronio

Witam, Czytałem kiedyś na forum o uwalniającej się energii i naprężeniach. Może to ma miejsce w tym przypadku? Wtrysk następuje prostopadle do ścianki detalu. Przewężki nie są za duże i naprężenia mogą być duże. Ingerencja w formę to ostateczność. Na początek "walka" z nastawami i ewentualna modyfikacja tworzywa. Interesuje mnie czy to zjawisko przy wtrysku twardego PVC już ktoś kiedyś zaliczył i zwyciężył.Pozdrawiam.

18 paź 2015, 19:46 Yellow

Witaj Bronio,
na wstępie dodam że nigdy nie przetwarzałem PVC.
Co do tej wady na detalu to weź zwolnij wtrysk na samym początku i dopiero jak wypełnisz już te miejsce gdzie się to pojawia to go przyśpiesz. Według mnie powinno to pomóc. Ogólne to pokombinuj z prędkością wtrysku i sprofiluj ten wtrysk.

Pozdrawiam
Yellow

Radomił

18 paź 2015, 20:02 Bronio

Witaj,
Dzięki za podpowiedź, uczymy się wtrysku i spróbujemy powalczyć z nastawami. Potem spróbuję zmodyfikować recepturę dry-blendu.
Pozdrawiam

18 paź 2015, 20:03 Ramones

Popieram mojego kolege Dr.Yellowa :D a jeslli chodzi o modyfikacje to możesz zrobić to za pomocą kilku tworzywl.Dodajac :
1.EVA wersje miekka --działa w sposób barierowy czyli tworzy mikro warstewke na zewnątrz elementu zasklepiajac mikropory
2.Zwykly LDPE
3.Polietylen chlorowany moim zdaniem najlepszy do PVC--poprawia udarność ,uelastycznia --ogólnie podwyzsza wszystkie jego właściwości
Probke polietylenu chlorowanego mogę wyslac Ci bezoplatnie w formie przemialu (naturalny wiec spokojnie zabarwisz na każdy kolor )tylko powiedz ile potrzebujesz? Akurat mam 60 kg ;)
4.Mozesz tez kombinować z miękkimi ESBS-ami

21 paź 2015, 23:27 Bronio

Problem zdiagnozowany; pomogło zwolnienie wtrysku; Yellow miał rację; Po lewej - wolny wtrysk; po prawej szybki wtrysk; Pozdrawiam.

22 paź 2015, 7:52 Yellow

Dzięki Bronio za informacje :)

Pozdrawiam
YellowOdpowiedz Nowy temat