Ampacet wprowadza do oferty uniepalniacze bezhalogenowe

Ampacet wprowadza do oferty…

Ampacet poszerza portfolio produktów o bezhalogenowe uniepalniacze Halofree 709 i Halofree 229, zapewniające wyjątkowy poziom uniepalnienia folii polietylenowych przy jednocześnie niskim dozowaniu oraz zgodności z regulacjami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa środowiska naturalnego. Uniepalniacze te zapewniają doskonały wygląd oraz przejrzystość folii, którą można barwić  koncentratami barwiącymi z oferty kolorystycznej Ampacet.

Ampacet Halofree 709 jest oceniany jako ''doskonały'' w klasyfikacjach testów palności, w tym B2 (DIN4102), VTM0 (UL94) i odpowiednikach Euroclass. Ampacet Halofree 229 osiąga doskonałe wyniki w klasyfikacjach testowania palności, w tym M1 (NFP 92-503). Oba uniepalniacze są zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, w tym z wymaganiami norm ISO14001 i OHSAS 18001 w zakresie optymalizacji ryzyka, przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, takimi jak 94/62/WE (europejska dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych) oraz ROHS, REACH i normą motoryzacyjną VDA 232-101 (Global Automotive Declarable Substance List).

Uniepalnienie  w przypadku wyrobów z tworzyw sztucznych ma na celu zapewnienie właściwości samogasnących, zapobieganie występowaniu płonących kropli lub cząstek podczas kontaktu z płomieniami, ograniczenie rozprzestrzeniania się płomieni i zmniejszenie możliwości powstawania dymu. Konwencjonalne środki zmniejszające palność zawierające brom i antymon są toksyczne dla środowiska i niebezpieczne dla zdrowia ludzi i organizmów żywych podczas spalania lub recyklingu produktów.

Uniepalniacze Halofree 709 i Halofree 229 firmy Ampacet nadają się do szerokiego zakresu elastycznych zastosowań, takich jak spody dywanów i wykładzin, opakowania przemysłowe, membrany dachowe i folie izolacyjne stosowane w domach i budynkach użyteczności publicznej, takich jak dworce kolejowe czy hale sportowe i stadiony. 

flameretardantmain-orangeblueflames-1-1

Reportaże

Forum