Atos i Dassault Systèmes dostarczą platformę chmurową dla sektorów gospodarki o znaczeniu krytycznym

Atos i Dassault Systèmes dostarczą…

Firmy Atos i Dassault Systèmes w ramach globalnego partnerstwa oferują platformę 3DExperience SaaS w suwerennym środowisku dla krytycznych i wrażliwych branż, w szczególności w sektorach obrony i opieki zdrowotnej. Wysoce bezpieczne wdrożenie umożliwi współpracę w chmurze, zapewniając jednocześnie pełną kontrolę nad danymi, procesami i własnością intelektualną. Platformę można zainstalować w dowolnym kraju, z uwzględnieniem przepisów branżowych i lokalnych regulacji.

W wielu branżach działalność biznesowa obejmuje wykorzystanie wirtualnych kopii bliźniaczych, co wymaga dedykowanych, bezpiecznych środowisk, aby zapewnić kompleksowe doświadczenia obywatelom, pacjentom, konsumentom, studentom i interesariuszom biznesowym.

Platforma 3DExperience zapewnia organizacjom całościowy obraz ich działalności biznesowej i ekosystemu w czasie rzeczywistym w jednym, opartym na współpracy i interaktywnym środowisku. Klienci skorzystają z platformy chmurowej w dedykowanym, suwerennym środowisku, które będzie zarządzane i zabezpieczone przez Atos. Usługi Atos opierają się na rozwiązaniu OneCloud Sovereign Shield, które jest kompletnym zestawem metodologii, produktów i usług w chmurze. W tym celu Atos wnosi swoją wiedzę i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa (jako zajmujący 2. miejsce w światowym rankingu dotyczącym usług cyberbezpieczeństwa), aby sprostać specyficznym potrzebom infrastruktury krytycznej. Obejmuje to Centra Operacji Bezpieczeństwa (SOC) i usługi cyberbezpieczeństwa w celu zabezpieczenia działań konserwacyjnych i administracyjnych.

Aby zapewnić najwyższy poziom prywatności danych, platforma jest zgodna z francuskim prawem CIIP  i europejską dyrektywą NIS , w szczególności w zakresie wykrywania incydentów bezpieczeństwa i systemów informacji administracyjnych. Oferta ta jest odpowiedzią na specyficzne potrzeby administracji sektora obronnego, podmiotów publicznych oraz podmiotów znanych jako „Operatorzy usług krytycznych” i „Operatorzy o kluczowym znaczeniu”.

Atos i firma Dassault Systèmes będą badać dalsze możliwości rozszerzenia współpracy, wykorzystując produkty Atos z zakresu cyberbezpieczeństwa, doświadczenie Atos w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) oraz rozwoju krytycznych systemów, w połączeniu z rozwiązaniem platformy 3DExperience.

- Cieszymy się, że możemy wprowadzić Atos OneCloud Sovereign Shield do domeny aplikacji SaaS, dzięki czemu możemy zaoferować suwerenne wdrożenie platformy 3DExperience w branżach o znaczeniu krytycznym na całym świecie. Partnerstwo między Atos i Dassault Systèmes potwierdza nasze wspólne ambicje wprowadzenia na rynek unikalnej oferty w celu poprawy poziomu kontroli, jaką klienci mają nad wykorzystaniem danych, które produkują i wymieniają – powiedział Pierre Barnabé, Interim co-CEO and Head of Big Data and Security w Atos.

- Coraz większa popularność modelu virtual twins w zakresie innowacji produktowych oraz operacji produkcyjnych i biznesowych we wszystkich sektorach gospodarki podnosi potrzeby firm i administracji w zakresie platform hyper trusted. Aby uwolnić moc chmury, architektura IT — od infrastruktury IT po doświadczenia biznesowe — wymaga całościowych, spójnych operacji cyberbezpieczeństwa - powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman and CEO w Dassault Systèmes. - Współpraca między Atos i Dassault Systèmes zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i suwerenności opartego na doświadczeniu, wykorzystując siłę współpracy platformy 3DExperience. Otwiera nowe możliwości współpracy opartej na zaufaniu w dziedzinach, w których ma ona kluczowe znaczenie, takich jak opieka zdrowotna i obrona. Podejście Virtual Twin Cyber Experience zostanie również wykorzystane przy naszym partnerskim rozwiązaniu.


Czytaj więcej:
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum