Azoty Tarnów realizują pierwsze cele inwestycyjne

Azoty Tarnów realizują pierwsze cele inwestycyjne

Azoty Tarnów kończą realizację jednego z pierwszych celów emisyjnych. Trwa rozruch technologiczny instalacji granulacji mechanicznej, która była jednym z podstawowych celów inwestycyjnych w obszarze nawozowym zdefiniowanym przez tarnowską firmę w Prospekcie emisyjnym.

Nowo wybudowana instalacja o wydajności 1200 ton na dzień pozwala na wytwarzanie nawozów mineralnych o stabilnej, jednorodnej granulacji, co jest aktualnie jednym z kluczowych parametrów wymaganych na światowym rynku nawozów mineralnych. Nakłady związane z tą inwestycją, której realizacja wystartowała na początku ubiegłego roku opiewają na kwotę ok. 50,3 mln zł.

– Oprócz granulacji mechanicznej poprawiamy jakość produktów nawozowych poprzez modernizację węzła pakowania i ekspedycji nawozów oraz modernizację młynowni kamienia dolomitowego. Przedsięwzięcia te są już obecnie bardzo zaawansowane w realizacji. Planujemy ich zakończenie jeszcze w tym roku – mówi rzecznik prasowy spółki, Jerzy Jurczyński.

Od stycznia dostępny jest już na rynku pierwszy tarnowski nawóz produkowany z wykorzystaniem nowoczesnej granulacji, "saletrzak CAN27 makro".

Czytaj więcej: Inwestycje 718

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8