BASF ogłosił program jublieuszu

BASF ogłosił program jublieuszu
Podczas specjalnej konferencji prasowej w Ludwigshafen BASF ogłosił program wydarzeń związanych z jubileuszem 150-lecia istnienia firmy, który obchodzony będzie w 2015 roku w różnych zakątkach świata. Oprócz obchodów i retrospektywy historycznej firma przygotowała także program Creator Space dotyczący energii, żywności oraz życia w mieście.

- W związku z okrągłym jubileuszem chcemy rozpocząć coś nowego i spróbować w przyszłym roku nowych sposobów współpracy – zarówno w ramach BASF, jak i z osobami spoza firmy - powiedział dr Kurt Bock, prezes zarządu BASF. - Uważamy, że program Creator Space to doskonała okazja, by BASF zbliżył się do swoich grup odbiorców.

W 2050 r. roku liczebność populacji na świecie sięgnie dziewięciu miliardów, z czego 70 proc. będzie mieszkać w miastach. Program Creator Space ma dać możliwość zastanowienia się nad trudnościami związanymi z najważniejszymi tematami: energią, żywnością i życiem w mieście, a także opracowania rozwiązań, zarówno wirtualnie, jak i osobiście.

- Jesteśmy przekonani, że kiedy do tych pomysłów dodamy fachową wiedzę z chemii i innych dziedzin, będziemy bliżej znalezienia odpowiedzi na wyzwania dnia dzisiejszego i jutra - powiedział Bock. - Dla społeczeństwa są to rozwiązania. Dla BASF są to możliwości biznesowe. Im lepiej zrozumiemy potrzeby rynku, tym lepsze będą nasze innowacje – bez względu na to, czy mówimy o produktach, całych systemach, czy o nowych modelach biznesowych.

BASF


Strona internetowa programu Creator Space została uruchomiona we wrześniu 2014 r. W tej chwili ponad 2000 użytkowników wymienia się w czasie rzeczywistym pomysłami dotyczącymi trzech jubileuszowych tematów: życia w mieście, energii i żywności. Pomysły i rozwiązania ze strony Creator Space zostaną wykorzystane przy innych działaniach rocznicowych, takich jak cykl imprez Creator Space.

Cykl imprez zaplanowanych na 2015 r. dotrze za każdym razem na cały tydzień do sześciu miast: w styczniu do Mumbaju, a następnie do Szanghaju, Nowego Jorku, Sao Paulo, Barcelony i Ludwigshafen. Zapewnia przestrzeń dla warsztatów, konferencji, konkursów pomysłów i imprez kulturalnych. Każdy przystanek na trasie koncentruje się na jednym wyzwaniu, które jest szczególnie ważne dla danego miasta lub kraju.

W ramach programu Creator Space BASF planuje także zorganizowanie trzech prestiżowych sympozjów naukowych: w Ludwigshafen, Chicago i Szanghaju. Na każdym z nich spotkają się renomowani naukowcy z różnych dziedzin. Wśród nich znajdą się laureaci nagrody Nobla, w tym zajmujący się fizyką i polityką energetyczną Steven Chu, chemik Jean-Marie Lehn oraz Frances Arnold, pionierka ewolucji w probówce. Ogółem w dyskusjach weźmie udział ponad 1500 gości ze świata nauki, polityki i przemysłu.

Czytaj więcej: Branża chemiczna 444