BASF otrzymał tytuł Business Superbrand Polska

Firma BASF została uhonorowana przez międzynarodową organizację Superbrands tytułem Business Superbrand Polska. Celem projektu Business Superbrands jest wyłonienie najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek kategorii B2B, obecnych na polskim rynku.

Superbrands, to niezależna organizacja, która działa od 12 lat w ponad 80 krajach świata. Jej zadaniem jest promowanie i nagradzanie silnych marek na poszczególnych rynkach. Organizacja rozpowszechnia ideę „brandingu" poprzez wydawanie albumów przedstawiających opis sukcesu - studium przypadku – najmocniejszych brandów (marek) na danym rynku.

Oprócz Consumer’s Superbrands organizacja wydaje na świecie m.in. albumy Business Superbrands, Coolbrands, eSuperbrands, Sport Superbrands, Kids Superbrands czy Luxury Superbrands.

W Polsce w 2005 r. miała miejsce pierwsza edycja Consumer’s Superbrands, w 2007 r. została wydana druga edycja Consumer’s Superbrands i pierwsza edycja CoolBrands.

Proces selekcji do polskiej edycji Business Superbrands, podobnie jak w innych krajach świata, rozpoczął się od stworzenia listy ok. 5 tys. marek, z których na podstawie badań rynku oraz danych finansowych wybrano ok. 1 tys.

Ich lista została przekazana grupie kilkudziesięciu polskich ekspertów – znanych praktyków biznesu, szefów i właścicieli firm, a także przedstawicieli mediów związanych z tematyką gospodarczą i biznesową.

Tak dobrana kapituła specjalistów ocenia marki w skali od 1-20 bazując na swojej opinii na temat siły marketingowej poszczególnych brandów. Marki z najwyższą ilością punktów zostają nagrodzone tytułem Business Superbrand.

BASF – The Chemical Company jest wiodącym przedsiębiorstwem branży chemicznej na świecie. Zakres jego działalności obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki uszlachetniające i ochrony roślin, a także ropę i gaz ziemny.

BASF opracowuje i wykorzystuje nowe technologie. Gospodarczy sukces łączy z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością.

Zatrudnia około 95 tys. osób. W ub. roku koncern osiągnął obrót w wysokości 52,6 miliardów euro. BASF jest firmą notowaną na giełdzie we Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku i Zurychu.

Czytaj więcej: Nagrody 210

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska