BASF rozszerza portfolio surfaktantów certyfikowanych przez RSPO

BASF rozszerza portfolio surfaktantów…

Dział Home Care, l&l and Industrial Formulators firmy BASF znacznie rozszerza portfolio surfaktantów na bazie oleju palmowego z certyfikatem RSPO (inicjatywy Okrągłego stołu ds. zrównoważonej produkcji oleju palmowego). BASF, jeden z pierwszych członków RSPO, podkreśla ciągłe zaangażowanie we wspieranie produkcji zrównoważonego oleju z nasion palmy w przyszłości. Ponadto firma pomaga europejskim klientom zaspokoić popyt konsumentów na produkty przyjazne dla środowiska zarówno w sektorze detergentów i środków czyszczących, jak i wśród użytkowników zastosowań przemysłowych.

BASF oferuje obecnie około 150 surfaktantów certyfikowanych zgodnie ze standardowym podejściem „bilansu masy” RSPO. — Chcemy zaoferować naszym klientom jak najszerszy zakres zrównoważonych rozwiązań. Surfaktanty odgrywają szczególnie ważną rolę w szerokiej gamie receptur i zastosowań u naszych klientów. Dzięki rozszerzonemu asortymentowi surfaktantów certyfikowanych przez RSPO pomagamy im zrealizować ambitne plany stosowania certyfikowanych, zrównoważonych produktów na bazie oleju z nasion palmy oraz ograniczenia emisji dwutlenku węgla w łańcuchu wartości — mówi Soeren Hildebrandt, Starszy Wiceprezes Działu Home Care, l&l and Industrial Formulators Europe. Dzięki temu krokowi firma ponownie podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego działania na całej długości łańcucha wartości.

Zaangażowanie BASF w zrównoważone produkty na bazie oleju palmowego

W zeszłym roku firma BASF osiągnęła ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego wykorzystania oleju palmowego. Od 2020 r. zaopatruje się w olej z nasion palmy pochodzący wyłącznie ze zrównoważonych źródeł certyfikowanych przez RSPO. Jego produkcja certyfikowana przez tę organizację ma o około 36% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie niż produkcja niecertyfikowana. W porównaniu z tradycyjnym zaopatrzeniem firma BASF przyczyniła się do oszczędności ponad 300 000 ton metrycznych emisji dwutlenku węgla w 2020 r. Działania prowadzone są nadal: do 2025 r. dobrowolne zobowiązanie do certyfikowanego pozyskiwania ma zostać rozszerzone na istotne półprodukty, które bazują na oleju z miąższu palmowego i oleju z nasion palmy, np. alkohole tłuszczowe i kwasy tłuszczowe.

Surfaktanty na bazie oleju palmowego mające wiele zastosowań

BASF produkuje składniki na bazie oleju palmowego na potrzeby produktów kosmetycznych, detergentów, środków czyszczących oraz produktów do zastosowań przemysłowych. Większość produktów na bazie tego składnika stosowanych przez BASF opiera się na oleju z nasion palmy i jego pochodnych, a w mniejszym stopniu – na oleju z miąższu palmowego.

Surfaktanty stosowane są głównie w produkcji detergentów, środków czyszczących oraz produktów do zmywania naczyń. Są one również wykorzystywane w zastosowaniach technicznych do rozwiązań przemysłowych, na przykład do produkcji superplastyfikatorów, emulgatorów do polimeryzacji emulsji czy substancji pomocniczych dla środków ochrony roślin.

Dział produktów do pielęgnacji i higieny osobistej BASF

Dział produktów do pielęgnacji i higieny osobistej BASF oferuje szeroki asortyment składników do wytwarzania środków do pielęgnacji osobistej, artykułów chemii gospodarczej, artykułów chemii przemysłowej i środków do sprzątania obiektów użyteczności publicznej, a także artykułów do zastosowań technicznych. Jesteśmy wiodącym globalnym dostawcą dla przemysłu kosmetycznego, jak również branży detergentów i środków czyszczących. Zapewniamy naszym klientom wsparcie poprzez innowacyjne i zrównoważone produkty, rozwiązania oraz koncepcje. Asortyment wysokowydajnych produktów działu obejmuje surfaktanty, emulgatory, polimery, emolienty, czynniki chelatujące, kosmetyczne składniki aktywne i filtry UV. Nasze zakłady produkcyjne i placówki rozwojowe znajdują się we wszystkich regionach. Wciąż rozszerzamy naszą obecność na rynkach wschodzących.  

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska