BASF sprzedał fabrykę premiksów w Kutnie

Z końcem października, największa na świecie firma chemiczna BASF, sprzedała należący do niej i działający w Kutnie zakład produkujący premiksy. Nabywcą jest Trouw Nutrition Polska, wchodzący w skład Grupy Nutreco, światowego producenta mieszanek witaminowych i dodatków do pasz dla zwierząt.

Już w lutym bieżącego roku BASF zapowiedziała sprzedaż holenderskiej Grupie Nutreco zakładów produkujących premiksy paszowe w ośmiu krajach. Transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem otrzymania zgody władz w poszczególnych krajach. Premiksy, to mieszanki witamin i dodatków do pasz, wykorzystywane w żywieniu zwierząt. Nutreco jest jednym z czołowych światowych producentów premiksów paszowych i produktów specjalnych dla zwierząt.

- Zgodnie z porozumieniem partnerów szczegóły finansowe umowy pozostają tajemnicą - mówi Wojciech Krzywicki, Public Relations Manager w BASF Polska. - Zakłady produkujące premiksy, których dotyczy umowa, znajdują się w Wielkiej Brytanii, Polsce, we Włoszech, Indonezji, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Gwatemali. Sprzedaż zakładów ma znaczenie dla 435 pracowników, którzy teraz przejdą do Nutreco i jest ważnym krokiem w globalnej restrukturyzacji działu Fine Chemicals w BASF - kontynuuje Wojciech Krzywicki.

Jeśli chodzi o strukturę działu, to Fine Chemicals BASF opracowuje, produkuje i sprzedaje ponad 1000 produktów wykorzystywanych w dziedzinie zdrowia, żywienia, kosmetyki i pielęgnacji. Dzięki ukierunkowanym pracom badawczo - rozwojowym firma jest preferowanym partnerem klientów z branży kosmetycznej i farmaceutycznej, a także żywienia ludzi i zwierząt.

Dział Fine Chemicals firmy BASF oferuje m.in. witaminy, karotenoidy, enzymy i kwasy organiczne, aktywne składniki farmaceutyczne i substancje pomocnicze, aromaty chemiczne oraz półprodukty do produkcji kosmetyków, jak filtry UV, polimery, pigmenty dekoracyjne, środki powierzchniowo czynne, substancje aktywne i wysokiej jakości systemy substancji aktywnych. Produkty spełniają wysoki poziom bezpieczeństwa i poddawane są rygorystycznym testom w ramach procedur dopuszczania ich na rynek. W 2006 r. dział Fine Chemicals osiągnął obroty w wysokości 1,86 mld euro.

BASF The Chemical Company, to największa chemiczna firma świata. Zakres jej działalności obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki uszlachetniające i ochrony roślin, chemikalia wysokowartościowe oraz ropę i gaz ziemny. Koncern zatrudnia około 95 tysięcy pracowników. W ubiegłym roku osiągnął obroty w wysokości 52,6 miliardów euro.

Czytaj więcej: Sprzedaż 127 Umowy 120

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska