BASF wspiera rozwój Dolnego Śląska

BASF wspiera rozwój Dolnego… BASF w Polsce jest mocno związany z regionem Dolnego Śląska od momentu otwarcia w 2014 roku w Środzie Śląskiej największego zakładu produkcji katalizatorów firmy w Europie. Od tego czasu spółka stara się uczestniczyć w życiu regionu, promując jednocześnie własne rozwiązania. W kwietniu na przykład średzki zakład zorganizował Dzień Otwarty adresowany do przedstawicieli lokalnej społeczności, zaś w maju firma zorganizowała we Wrocławiu Dzień Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, w ramach którego zaprezentowała najbardziej nowoczesne produkty i technologie we wszystkich obszarach aktywności biznesowej BASF w Polsce.

Jedną z ostatnich okazji do włączenia się w życie Dolnego Śląska był Weekend Rozwoju Regionu Dolnośląskiego, odbywający się w dn. 9-11 września. W tym czasie przedstawiciele firmy udali się z partnerską wizytą na rynek miasta w Środzie Śląskiej, gdzie już po raz trzeci BASF wziął udział w tradycyjnym Święcie Wina. W ramach przygotowanej z tej okazji ekspozycji mieszkańcy Środy Śląskiej jak zawsze mogli liczyć na informacje na temat aktualnych ofert pracy czy programów stażowych realizowanych przez firmę.

10 września firma otworzyła także nową pracownię chemiczną dla uczniów Liceum w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej. Partnerska współpraca z liceum to owoc projektu zainicjowanego przez firmę w ramach obchodów 150-lecia BASF w 2015 roku.

Nowa pracownia to kolejne miejsce (po otwartym w maju laboratorium chemicznym w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+), w którym młodzi ludzie będą mogli poznawać chemię od praktycznej strony. Z użyciem m.in. profesjonalnego stołu laboratoryjnego czy chemicznego dygestorium uczniowie będą mieli szansę przeprowadzać samodzielne eksperymenty. Już podczas otwarcia pracowni chemicznej pierwszą próbę swoich zaprezentowali licealiści z klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

- Inspirowanie młodych ludzi na wszystkich etapach edukacji jest dla BASF ważnym elementem działalności społecznej - powiedział Jacek Lis, dyrektor zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej. - Działania edukacyjne pragniemy kierować do naszych najbliższych sąsiadów - do uczniów, którzy być może w przyszłości wspólnie z nami odkryją kolejne innowacyjne zastosowania chemii. Jesteśmy przekonani, że w Środzie Śląskiej jest wiele młodych osób, które posiadają fantastyczne pomysły. Niezwykle ważne jest stwarzanie im szans, by mogli je realizować.

BASF


BASF wspiera także wymianę dobrych praktyk w ramach współpracy z partnerami edukacyjnymi. Podczas otwarcia pracowni, wspólnie z licealistami wystąpili animatorzy z laboratorium chemicznego BASF w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W wydarzeniu wzięli udział także studenci reprezentujący chemiczne koła naukowe, współpracujące z firmą BASF wraz z ambasadorkami profilu edukacyjnego chemiatomy na Facebooku - Adą Cytryniak (Uniwersytet Wrocławski) i Justyną Mielnik (Politechnika Wrocławska).

Współpraca edukacyjna z uczelniami oraz prowadzenie laboratoriów i pracowni chemicznych dla dzieci i młodzieży to istotny element długofalowego zaangażowania społecznego firmy. Od 2010 roku BASF Polska współpracuje w Warszawie z Centrum Nauki Kopernik, a w ciągu dwóch firma otworzyła dwa laboratoria chemiczne w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Dzisiaj we wszystkich laboratoriach chemicznych BASF w Polsce tajniki chemii odkrywa rocznie blisko 40 tysięcy uczniów z całego regionu.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Reportaże

Forum