BASF zaprezentował we Wrocławiu chemię przyszłości

Dobre praktyki - biznes społecznie odpowiedzialny

BASF Polska znalazła się w gronie firm, których aktywności zostały opublikowane w 14. edycji Raportu Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu za rok 2015. Podczas Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju wyróżnione działania BASF w Polsce zostały zaprezentowane przez Mirellę Panek-Owsiańską, prezes FOB. Firma została doceniona w obszarach: środowisko, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, ład organizacyjny oraz uczciwe praktyki operacyjne. Wśród nagrodzonych aktywności znalazły się między innymi warsztaty edukacyjne poświęcone tematyce efektywności energetycznej w budownictwie, skierowane do lokalnej społeczności. Również działania BASF Polska związane z prowadzeniem laboratoriów chemicznych dla dzieci i młodzieży zostały uznane za dobre praktyki w obszarze zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej (promocja edukacji).

BASF dla edukacji - II laboratorium dla dzieci i młodzieży w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Eksperymenty chemiczne, możliwość samodzielnego przygotowania żelu do mycia i kremu na bazie produktów działu Personal Care firmy BASF. Wszystko pod okiem doświadczonych ekspertów BASF Polska i Wrocławskiego Centrum Badań, z wykorzystaniem sprzętu stosowanego w specjalistycznych laboratoriach badawczych. Właśnie tak wyglądało otwarcie drugiego laboratorium chemicznego BASF dla dzieci i młodzieży w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Powstanie laboratorium to kolejny etap realizacji partnerskiej umowy o współpracy, którą BASF Polska i Humanitarium podpisały pod koniec 2014 roku. Pierwsze laboratorium zostało uruchomione w 2015 roku.

W obu laboratoriach jednorazowo w eksperymentach będzie mogło uczestniczyć 30 osób. Do tej pory z tej możliwości skorzystało około 10 tys. młodych ludzi, którzy dzięki zajęciom mogą odkrywać niezwykły świat chemii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych - od 4 do 16 lat. Ideą zajęć jest indywidualne zaangażowanie uczestników, które pozwala najmłodszym wcielić się w rolę prawdziwych naukowców. Nauka przez bezpośrednie doświadczanie zjawisk ma popularyzować chemię wśród najmłodszych i zachęcać ich do jej samodzielnego poznawania na wszystkich poziomach edukacji.

W nowo otwartym laboratorium część doświadczeń będzie realizowana na podstawie scenariuszy opracowanych przez specjalistów BASF, z wykorzystaniem innowacyjnych produktów firmy - m.in. granulatu Neopor oraz składników stosowanych w przemyśle kosmetycznym. W przyszłości BASF Polska i Humanitarium będą również organizować wspólne aktywności popularyzujące chemię, podczas których zajęcia poprowadzą przedstawiciele firmy oraz studenci wrocławskich uczelni - ambasadorzy profilu chemiatomy na Facebooku, prowadzonego w ramach projektu edukacyjnego firmy.

Być może dziecięce zainteresowania przerodzą się w pasje, dzięki którym mali dziś chemicy będą tworzyć kolejne innowacyjne i zrównoważone rozwiązania dla wspólnej przyszłości.

BASFbrak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska