Basell Orlen Polyolefins ma nowego prezesa

Basell Orlen Polyolefins ma nowego prezesa
Zmiana na szczycie władzy w Basell Orlen Polyolefins.

Steve Dwyer obejmie stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins, spółki joint venture będącej własnością Basell Europe Holdings i PKN Orlen. Od 1 listopada 2011 r. zastąpi on Paula Augustowskiego, który zarządzał BOP przez ostatnie cztery i pół roku. Steve Dwyer ostatnio pełnił funkcję dyrektora Segmentu Polipropylenu Modyfikowanego w LyondellBasell i był odpowiedzialny za region Ameryki Północnej oraz Południowej.

Steve Dwyer od 23 lat pracuje w LyondellBasell, jednej z największych na świecie firm z branży olefin, poliolefin, chemikaliów oraz przetwórstwa ropy naftowej. W firmie tej piastował wiele stanowisk kierowniczych, m.in. dyrektora ds. Globalnego Marketingu Advanced Polyolefins w Europie. Jest inżynierem chemii.

- Cieszę się, że będę miał możliwość rozwijania Spółki na bazie sukcesów odniesionych przez BOP – powiedział Steve Dwyer.

Paul Augustowski został natomiast powołany na stanowisko dyrektora Segmentu Polipropylenu LyondellBasell na Amerykę Północną i Południową. Funkcję tę będzie pełnić ze swojego biura w Houston w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. W czasie pobytu w Polsce, Paul Augustowski z powodzeniem przeprowadził BOP przez okres ekonomicznych wyzwań i zostawia Spółkę w świetnej kondycji, gotowej do dalszego wzrostu.

- Czas spędzony w BOP był dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które dało mi wiele satysfakcji. Możliwość pełnienia funkcji Prezesa Zarządu BOP była dla mnie ogromnym przywilejem - powiedział Paul Augustowski.

Pozostały skład Zarządu BOP stanowią: Jerzy Nowaliński - wiceprezes, dyrektor ds. produkcji, Dick Stolwijk - wiceprezes, dyrektor ds. sprzedaży oraz Jacek Podgórski – wiceprezes, dyrektor finansowy.

Steve Dwyer, Prezes Basell Orlen Polyolefins


Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363