Bianor szybszy od Chińczyków

Białostocka fabryka Bianor poinformowała właśnie, że jest w stanie wyprodukować elementy z tworzyw sztucznych dwa tygodnie szybciej niż ma to miejsce w przypadku chińskich producentów. Może również dostarczyć je w 36 godzin do wybranego miasta w Europie.

Bianor chce czerpać z nowych tendencji pojawiających się na europejskim rynku. Oto bowiem dzięki przenoszeniu zamówień na wschodnią granicę Unii Europejskiej, czyli do takich firm jak Bianor, producenci zyskują nawet kilka tygodni. Przy spełnieniu wszystkich wymogów produkcja może potrwać nawet 90 dni od zakończenia fazy projektowania do dostarczenia gotowego produktu w opakowaniu. W ciągu 36 godzin wyrób może znaleźć się w dowolnym mieście Europy. Oznacza to, że produkt AGD, którego elementy przygotowuje oraz montuje Bianor, jest dosłownie w zasięgu ręki odbiorcy, zarówno pod względem kontroli jakości jak i logistyki.

I właśnie takie światowe koncerny jak choćby Bosch Siemens Hausgeräte, Philips i Makita przenoszą zamówienia do naszej części Europy na czym korzysta Bianor.

- Przyjmujemy zamówienia na krótkie serie, dzięki którym producenci są w stanie szybciej dopasować się do trendów na rynku. Gotowe komponenty są produkowane, składane, pakowane i transportowane na czas do miejsca przeznaczenia, tam gdzie jest na nie zapotrzebowanie, a nasi klienci nie muszą się obawiać o ich jakość - mówi Hans de Haas, dyrektor w firmie Bianor. - Wielkie odległości i długi czas przygotowania produkcji wymagają wysokiej przewidywalności rynku, by można było trafnie oszacować popyt. Sektor gospodarstwa domowego jest obecnie mniej stabilny i mniej przewidywalny. Cykl życia produktu staje się krótszy, a gusta odbiorców coraz bardziej zróżnicowane. Producenci muszą więc działać elastycznie, nie rezygnując z wysokiej jakości. Kluczową rolę zaczyna odgrywać możliwość dokonania zamówień krótkich serii i szybkość wprowadzenia produktu na rynek. Konkurencyjność nie wymaga więc już dużych zamówień zawieranych na Dalekim Wschodzie, ale przede wszystkim błyskawicznej reakcji na popyt – krótkich serii, szybkich dostaw na kontynencie i kontynuowania produkcji przy sprzyjającej koniunkturze. Tendencja ta nie oznacza rezygnacji z zleceń na Dalekim Wschodzie, lecz wytwarzanie produktów na rynku, na który są przeznaczone - dodaje Hans de Haas.

Bianor może się pochwalić wykonaniem w ostatnim czasie takich elementów z tworzyw sztucznych jak choćby ważąca 430 g obudowa do lamp ze zmodyfikowanego PET, obudowy z włóka szklanego wzmocnionego poliamidem dla wiertarek, polipropylenowe opakowania do płyt DVD czy też obudowy do ekranów telewizyjnych z PC.

Firma jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Powstała w 1997 r. jako polsko - holenderskie joint venture. Posiada doświadczenie w dużych projektach z wtryskiem wielokomponentowym, z gazem, z rozdmuchem, z malowaniem części plastikowych oraz z montażem. Specjalizuje się w produkcji części plastikowych urządzeń AGD dla znanych firm jak Bosch Siemens-Hausgeräte czy Philips. Zatrudnia łącznie około 320 osób. Produkcja miesięczna spółki to 5,2 mln detali.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Jakość 54

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Aktualizacja

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska