Bianor usprawnił metodę Rotary Blow Moulding

Bianor usprawnił metodę Rotary Blow Moulding
Firma Bianor rozwinęła właśnie nową technologię Rotary Blow Moulding. Pozwala jej to na zwiększenie zakresu możliwości produkcyjnych.

Bianor unowocześnił technologię Rotary Blow Moulding wykorzystywaną dotychczas w produkcji butelek z tworzyw sztucznych. Osiągnięcie spółki umożliwi lepszą produkcję artykułów o kształtach nieosiągalnych do tej pory metodą standardowego wtrysku. Nowe rozwiązanie zwiększa jednocześnie wartość estetyczną wyrobów w porównaniu do tych, które wytwarzane są tradycyjnymi technikami formowania tworzyw sztucznych.

Nowa technologia Bianor spotkała się już z dużym zainteresowaniem koncernu Philips. Wynikiem współpracy obu firm jest lampa w kształcie kuli - "Living Colors" - wytworzona z tańszego i bezpieczniejszego od szkła, za to świetnie je imitującego kopolimeru. Oprócz perfekcyjnego wykonania lampa charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Wpisz tytuł dla obrazu

Bianor Rotary Blow Moulding może być zastosowany w wielu realizacjach produkcyjnych, rozpoczynając od opakowań kosmetyków oraz nietłukących się naczyń kuchennych, a kończąc na wyświetlaczach oraz częściach sprzętu AGD. - W czasach gdy nie tylko jakość produktu ale również jego oryginalny kształt i wygląd przesądzają o jego sukcesie, nasza nowa technologia jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalnego rynku - tłumaczą przedstawiciele Bianor.

Kluczowym elementem procesu jest kontrolowany rozdmuch częściowo utwardzonego tworzywa w formie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie kształtu nieosiągalnego dotychczasowymi metodami np. w wyrobach grubościennych o wklęsłych kształtach. Technologia oraz zastosowany surowiec pozwalają na wytworzenie produktów przeźroczystych i barwionych o dowolnym stopniu przeźroczystości, malowanych, galwanizowanych lub dekorowanych w inny sposób.

Bianor jest jednym z czołowych producentów na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Powstał 12 lat temu jako polsko - holenderskie joint venture. Firma posiada doświadczenie w dużych projektach z wtryskiem wielokomponentowym, z gazem, z rozdmuchem, z malowaniem części plastikowych oraz z montażem. Specjalizuje się również w produkcji części plastikowych urządzeń AGD dla znanych firm jak Bosch Siemens-Hausgeräte czy Philips. Produkuje także obudowy do wiertarek dla Makity oraz opakowania konsumenckie dla MeadWestvaco. Bianor zatrudnia łącznie około 320 osób. Produkcja miesięczna spółki to 5,2 mln detali.


Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska